Chirurgiczne leczenie otyłości

Chirurgiczne leczenie otyłości to ostateczny etap. Gdy inne metody zawodzą, należy zgłosić się do poradni, gdzie lekarze wykonają odpowiednią kwalifikację. Wstępne kryterium to tzw. wskaźnik masy ciała (BMI). Jeżeli przekracza 40, rozważane jest leczenie operacyjne.

Zabieg bariatryczny zmienia sposób funkcjonowania przewodu pokarmowego. Zmniejsza się jednak nie tylko objętość żołądka. Mówiąc w dużym uproszczeniu, maleje także produkcja i wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za uczucie głodu. Zwiększa się natomiast produkcja hormonów, wywołujących uczucie sytości. Dzięki operacji chory może stracić zbędne kilogramy, ale co najważniejsze - poprawia się poziom glukozy, normalizuje ciśnienie tętnicze, lepiej funkcjonuje układ krążenia czy układ oddechowy. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko śmierci z powodu otyłości, która dziś na świecie zabija więcej ludzi niż nowotwory. Stosujemysą dwie metody, uznawane za "złoty standard" w chirurgicznym leczeniu otyłości. Są nimi: laparoskopowe wyłączenie żołądka na pętli Roux oraz  laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka. 

Zabiegi wykonywane są w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat chirurgicznego leczenia otyłości, zastanawiasz się jak wygląda przygotowanie do zabiegu i życie po – weź udział w bezpłatnych spotkaniach edukacyjnych, które odbywają się cyklicznie w każdy trzeci czwartek miesiąca o godzinie 16:00  w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA. W trakcie spotkań uczestnicy mogą nie tylko wysłuchać ciekawych wystąpień specjalistów poświęconych leczeniu otyłości ale także podzielić się wzajemnymi doświadczeniami.

W naszym szpitalu odbywają się także zajęcia PLUS SIZE.  To idealna propozycja dla osób z dużą nadwagą lub borykających się z problemem otyłości. Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie pod okiem doświadczonego trenera. Obowiązują wcześniejsze zapisy: 17 773 58 05