To miejsce, w którym świadome kobiety mogą zadbać o swoje zdrowie, mając dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.

Rak piersi – badaj się, to ma znaczenie

Rak piersi to niestety wciąż najczęściej diagnozowany nowotwór złośliwy u kobiet. Jak donoszą najnowsze statystyki, w Polsce każdego roku aż 16 tysięcy kobiet słyszy w gabinecie lekarskim diagnozę: nowotwór piersi. Na Podkarpaciu to średnio 650 pań. Chociaż poprawia się stan wiedzy o profilaktyce i coraz więcej kobiet bada się regularnie, wciąż wiele pacjentek zgłasza się do lekarza zbyt późno.

Dlatego tak ważna jest świadomość i profilaktyka. Jeżeli nowotwór zostanie wykryty w jego wczesnym stadium, kobieta zyskuje ogromne szanse na całkowite wyleczenie.

Kompleksowa diagnostyka

W naszym Centrum wykonasz nie tylko mammografię i usg piersi, ale także wszystkie rodzaje biopsji i badanie 3 teslowym rezonansem magnetycznym.

1. USG piersi jest szybkim i bezbolesnym badaniem, które umożliwia oobrazowanie tkanek piersi. Pozwala wykryć zmiany w piersiach na wczesnym etapie rozwoju. Po 20 roku życia badanie powinno wykonywać się profilaktycznie raz w roku. Wskazaniem do jego przeprowadzenia są także m.in. wyczuwalne guzki lub zgrubienia w piersi.

2. Mammografia cyfrowa jest nowoczesnym badaniem RTG piersi. Badanie wykonuje się przesiewowo – w celu profilaktyki raka piersi oraz w przypadku klinicznego podejrzenia choroby. Mammografia jest badaniem bezpiecznym, wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Według zaleceń Amerykańskiego Towarzystwa Radiologicznego pierwsza mamografia powinna być wykonana pomiędzy 35. a 40. rokiem życia. Potem w zależności od budowy piersi badanie mammograficzne należy przeprowadzać co rok lub co dwa lata.

Mammografia i badanie ultrasonograficzne to badania uzupełniające się wzajemnie i nie należy wykonywać ich zamiennie.

Jeżeli zmiana w obrazie USG lub mammografii wzbudzi niepokój radiologa, zostanie wykonana diagnostyka pogłębiona - biopsja gruboigłowa, biopsja mammotomiczna lub rezonans magnetyczny.

1. Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana pod obrazem USG (BACC) to badanie, które umożliwia pobranie do dalszej diagnostyki materiału z tkanek podejrzanych o zmiany chorobowe. Za pomocą strzykawki pobiera się materiał do badania cytologicznego, na podstawie którego można ocenić, jaki charakter ma podejrzana zmiana. Dzięki obrazowaniu USG lekarz precyzyjnie określa miejsce, z którego pobierany jest materiał biologiczny. Biopsja cienkoigłowa to badanie inwazyjne, jednak jest proste i zwykle nie wymaga znieczulenia.

2. Biopsja gruboigłowa pod obrazem USG polega na pobraniu za pomocą specjalnej igły fragmentu tkanki (a nie tylko materiału komórkowego, jak w przypadku biopsji cienkoigłowej). Pobrany materiał  poddawany jest badaniu histopatologicznemu w celu ustalenia rozpoznania choroby nowotworowej oraz jej rodzaju i stopnia zaawansowania.

3. Biopsja gruboigłowa próżniowa (biopsja mammotomiczna) to obecnie najnowocześniejsza metoda precyzyjnej diagnostyki zmian zlokalizowanych w obrębie gruczołu piersiowego. Podczas badania  za pomocą specjalnej igły próżniowo zostaje pobrany wycinek podejrzanej tkanki w celu przeprowadzenia dalszego badania histopatologicznego. Badanie pozwala we wczesnym stadium wykryć zmiany nowotworowe w piersiach, co pozwala na podjęcie szybkiego i skutecznego leczenia. Biopsję wykonuje się po miejscowym znieczuleniu skóry.

4. REZONANS MAGNETYCZNY 3 T – posiadamy najnowocześniejszy rezonans magnetyczny w regionie, który gwarantuje najwyższą jakość obrazowania. W przypadku diagnostyki raka piersi, badanie dostarcza informacji o morfologii zmiany i jej cechach czynnościowych.

Gdy okaże się, że zmiana ma charakter nowotworowy, zostaniesz skierowana do poradni chirurgicznej, w której zostaniesz otoczona opieką. Raz w tygodniu zwoływane będzie konsylium – zebranie lekarzy o konkretnych specjalizacjach (chirurg, onkolog i radioterapeuta), na którym zostanie podjęta decyzja o dalszym leczeniu. W takim spotkaniu będziesz uczestniczyć również Ty. Zostaniesz poinformowana o wszystkich możliwych opcjach leczenia, byś mogła brać świadomy udział w całym procesie.

W oddziale chirurgii wykonujemy całe spectrum nowoczesnych zabiegów z zakresu chirurgii piersi, m.in. operację oszczędzające pierś i układ chłonny, mastektomie z jednoczasową rekonstrukcją czy mastektomie prewencyjną.

Dowiedz się więcej - ODDZIAŁ CHIRURGII OGÓLNEJ

Lekarz kierujacy Oddziałem Chirurgii

chirurg, specjalista chirurgii onkologicznej

specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej

specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej

w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej

specjalista patomorfolog

specjalista patomorfolog

psycholog, psychoterapeutka, psychoonkolog

Ukończyła psychologię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie, następnie 4-letni kurs psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie. W Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ w Krakowie ukończyła „Psychoonkologię w praktyce klinicznej” uzyskując dodatkowe uprawnienia zawodowe psychologa-psychoonkologa. Obecnie w trakcie specjalizacji klinicznej z zakresu zaburzeń psychicznych w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza. Zajmuje się terapią dzieci, młodzieży i dorosłych w zakesie zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń związanych z urazem psychicznym i czynnikami stresogennymi, zaburzeń odżywiania. Obszar szczególnych zainteresowań zawodowych to wsparcie dla osób chorujących onkologicznie oraz ich bliskich. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

certyfikowany terapeuta terapii przeciwobrzękowej

certyfikowany fizjoterapeuta terapii przeciwobrzękowej

Poradnia chorób piersi - Chirurdzy

poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiątek

lek. Rafał Rylski

14:30 - 16:00

lek. Krzysztof Freygant

12:00 - 13:45

USG - Radiolodzy

poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiątek

lek. Agnieszka Dzija

9:00 - 12:30

lek. Justyna Filipowska

15:30 - 19:00

lek. Janusz Ilnicki

8:30 - 12:00

10:00 - 12:00

14:45 - 18:00

lek. Grzegorz Probola

16:45 - 19:00

lek. Paweł Blajer

9:00 - 12:45

lek. Wojciech Głód

15:30 - 18:00

Mammografia

poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiątek

Badania prywatne

7:40 - 8:00
16:00 - 17:20

7:40 - 8:00
16:00 - 17:20

7:40 - 8:00 16:00 - 17:20

Badania na NFZ

8:00 - 16:00

8:00 - 16:00

8:00 - 16:00

Biopsja gruboigłowa i mammotomiczna

poniedziałekwtorekśrodaczwartekpiątek

lek. Justyna Filipowska

13:00 - 15:00

lek. Janusz Ilnicki

9:30 - 12:00

 
USG piersi150 zł
Mammografia150 zł
Rezonans Piersi800 zł
USG + mammografia250 zł
USG + rezonans900 zł
Mammografia + rezonans900 zł
Biopsja Gruba Igła (zawiera konsultację i USG)450 zł
Biopsja mammotomiczna (zawiera konsultację i USG)2 500 zł
Konsultacja chirurgiczna w zakresie piersi150 zł
Konsultacja chirurgii plastycznej w zakresie piersi200 zł
Konsultacja genetyczna150 zł
Biopsja Gruba Igła + konsultacja chirurgiczna550 zł
Biopsja cienkoigłowa pod kontrolą USG (bacc)220 zł

Kontakt

+48 17 773 57 00
Po odsłuchaniu zapowiedzi wybór:
1 - Rejestracja
4 - Pozostałe poradnie specjalistyczne
piersi@pro-familia.pl