Szpital Specjalistyczny Pro-Familia

Położnictwo

To właśnie tutaj witamy na świecie naszych najmłodszych Pacjentów, a kobiety otaczamy specjalistyczną i kompleksową opieką. Poród w Rzeszowie w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa – zarówno dla mamy i dziecka. Nasz oddział kliniczny posiada III poziom referencyjny, co oznacza, że posiadamy kompetencje i uprawnienia do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami. Na tym samym poziomie działa również nasz nowoczesny Oddział Intensywnej Opieki Medycznej Noworodka, gwarantujący natychmiastową pomoc w razie potrzeby. Noworodki oraz dzieci urodzone przedwcześnie leczymy na miejscu - bez konieczności transportu do innej placówki.

Nasz zespół tworzą doświadczeni soecjaliści ginekolodzy i położne, którzy do swojej dyspozycji mają perfekcyjne i nowoczesne zaplecze medyczne. Częścią zespołu są również specjaliści anestezjolodzy, którzy zajmują się znoszeniem bólu podczas porodu. W pierwszych dniach po porodzie świeżo upieczona mama może liczyć na wsparcie położnych laktacyjnych, dietetyka, psychologa oraz m.in. fizjoterapeutki uroginekologicznej.

Porody odbywają się w jednoosobowych salach, które zapewniają niemal domową atmosferę i komfortowe warunki, a jednocześnie bezpieczeństwo. Wystrój sal przypomina zacisze domowej sypialni, co znacznie wpływa na obniżenie stresu. Każda sala ma też prywatną łazienkę z kabiną prysznicową. Trakt Porodowy posiada również nowoczesny blok operacyjny połączony z salą pooperacyjną tylko na potrzeby wykonywania cięć cesarskich. Bezpośrednio po zabiegu noworodka może kangurować jego tata, a następnie mama pozostaje z dzieckiem w kontackcie "skóra do skóry" przez okres około 2 godzin. 

Wiemy jak ważne dla kobiety podczas porodu jest wsparcie i obecność bliskiej osoby. Dlatego wspieramy porody rodzinne. Po odpowiednim przygotowaniu osoba wskazana przez rodzącą może uczestniczyć w porodzie od momentu rozpoczęcia akcji porodwej aż do przewiezienia kobiety i noworodka na oddział (osoba towarzysząca musi posiadać odpowiedni strój ochronny - w dzień można go kupić w Sklepie Medyczny).

Jako jedyny Szpital w regionie i jeden z niewielu w Polsce oferujemy możliwość skorzystania ze znieczulenia zewnątrzoponowego w trakcie porodu. O tym, czy nie ma przeciwwskazań i kobieta może otrzymywać znieczulenie zewnątrzoponowe zdecydują lekarze indywidualnie przy każdym porodzie.

KOMPLEKSOWA OPIEKA

Przyszłe mamy, kobiety w ciąży i po porodzie otaczamy kompleksową opieką:

KOMFORT POBYTU

Dla mamy i dziecka przygotowaliśmy przestronne 2-3 osobowe pokoje z łazienkami, wyposażone m.in. w telewizor i bezpłatny dostęp do internetu. W szpitalu stosowany jest system rooming-in, to znaczy, że mama całą dobę przebywa ze swoim nowo narodzonym dzieckiem. Jeżeli bedzie potrzebować odpoczynku, może liczyć na pomoc położnych, które zaopiekują się maleństwem -  zarówno w dzień, jak i w nocy.

Czas hospitalizacji po porodzie ustalany jest indywidualnie, w zależności od sytuacji klinicznej mamy i dziecka.

W ramach usług ponadstandardowych istnieje możliwość zamówienia indywidualnej opieki okołoporodowej  -  świadczonej przez wybraną położną.

Położne świadczące indywidualną opiekę podczas porodu:

 • mgr poł. Justyna Dziedzic
  tel. 667 855 566

 • lic. poł. Anna Guzy
  tel. 602 150 665

 • lic. poł. Elżbieta Kalita
  specjalista pielęgniarstwa w opiece przed i okołoporodowej
  tel. 791 319 509

 • mgr poł. Anna Kołacz
  specjalista pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych
  tel. 665 113 066

 • Bożena Kołcz
  specjalista pielęgniarstwa położniczego
  tel. 607 161 093

 • mgr poł. Alicja Marszał
  specjalista pielęgniarstwa położniczego
  tel. 603 501 107

 • lic. poł. Danuta Opalińska
  tel. 501 313 907

 • mgr poł. Lucyna Serafin
  specjalista pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego
  tel. 600 191 964

 • mgr poł. Regina Chuchro
  specjalista pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych
  tel. 698 367 897

 • Barbara Woźniak
  specjalista pielęgniarstwa w opiece przed i okołoporodowej
  tel. 664 476 737

Każda z Pacjentek naszego Szpitala może na życzenie skorzystać z indywidualnej dodatkowej opieki pielęgnacyjno-laktacyjnej po porodzie. Pakiet ten został stworzony z myślą o Pacjentkach, które oczekują dodatkowej opieki położnej po porodzie i jest dodatkowo płatny.

Indywidualna dodatkowa opieka poporodowa obejmuje:

 • dyspozycyjność wybranej położnej
 • sprawowanie opieki nad Pacjentką i noworodkiem przez 8 godzin

Warto podkreślić, że zarówno indywidualna opieka okołoporodowa jak i pielęgnacyjno-laktacyjna odbywa się w miarę dostępności położnych, dlatego zachęcamy do wcześniejszego, bezpośredniego kontaktu celem ustalenia szczegółów.

Usługa ww. nie jest usługą gwarantowaną. Priorytetem szpitala jest zapewnienie opieki dyżurowej.

Położne świadczące indywidualną dodatkową opiekę poporodową:

 • poł. Certyfikowany Doradca Laktacyjny Karolina Kolarska
  tel. 500 046 361

 • poł. Magdalena Oleniacz
  tel.  605 442 961