Położnictwo

To właśnie tutaj witamy na świecie naszych najmłodszych Pacjentów, a kobiety otaczamy specjalistyczną i kompleksową opieką. Poród w Rzeszowie w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa – zarówno dla mamy i dziecka. Nasz oddział posiada III poziom referencyjny, co oznacza, że posiadamy kompetencje i uprawnienia do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami. Na tym samym poziomie działa również nasz nowoczesny Oddział Intensywnej Opieki Medycznej Noworodka, gwarantujący natychmiastową pomoc w razie potrzeby. Noworodki oraz dzieci urodzone przedwcześnie leczymy na miejscu - bez konieczności transportu do innej placówki. 

Nasz zespół tworzą doświadczeni soecjaliści ginekolodzy i położne, którzy do swojej dyspozycji mają perfekcyjne i nowoczesne zaplecze medyczne. Częścią zespołu są również specjaliści anestezjolodzy, którzy zajmują się znoszeniem bólu podczas porodu. W pierwszych dniach po porodzie świeżo upieczona mama może liczyć na wsparcie położnych laktacyjnych, dietetyka, psychologa oraz m.in. fizjoterapeutki uroginekologicznej.

Porody odbywają się w jednoosobowych salach, które zapewniają niemal domową atmosferę i komfortowe warunki, a jednocześnie bezpieczeństwo. Wystrój sal przypomina zacisze domowej sypialni, co znacznie wpływa na obniżenie stresu. Każda sala ma też prywatną łazienkę z kabiną prysznicową. Trakt Porodowy posiada również nowoczesny blok operacyjny połączony z salą pooperacyjną tylko na potrzeby wykonywania cięć cesarskich. Bezpośrednio po zabiegu noworodka może kangurować jego tata, a następnie mama pozostaje z dzieckiem w kontackcie "skóra do skóry" przez okres około 2 godzin. 

Wiemy jak ważne dla kobiety podczas porodu jest wsparcie i obecność bliskiej osoby. Dlatego wspieramy porody rodzinne. Po odpowiednim przygotowaniu osoba wskazana przez rodzącą może uczestniczyć w porodzie od momentu rozpoczęcia akcji porodwej aż do przewiezienia kobiety i noworodka na oddział (osoba towarzysząca musi posiadać odpowiedni strój ochronny - w dzień można go kupić w Sklepie Medyczny).

W ramach kontraktu z NFZ wszystkim ubezpieczonym pacjentkom zapewniamy nieodpłatną opiekę podczas porodu, znieczulenie zewnątrzoponowe znoszące ból w trakcie rozwiązania, a także pobyt w szpitalu mamy i noworodka.

INDYWIDUALNA OPIEKA

W ramach usług ponadstandardowych istnieje możliwość zamówienia indywidualnej opieki okołoporodowej  -  świadczonej przez wybraną położną. Możliwy jest również poród w wodzie w Rzeszowie.

Położne świadczące indywidualną opiekę podczas porodu:

 • mgr poł. Justyna Dziedzic
  tel. 667 855 566

 • lic. poł. Anna Guzy
  tel. 602 150 665

 • lic. poł. Elżbieta Kalita
  specjalista pielęgniarstwa w opiece przed i okołoporodowej
  tel. 791 319 509

 • mgr poł. Anna Kołacz
  specjalista pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych
  tel. 665 113 066
 • Bożena Kołcz
  specjalista pielęgniarstwa położniczego
  tel. 607 161 093

 • mgr poł. Alicja Marszał
  specjalista pielęgniarstwa położniczego
  tel. 603 501 107

 • lic. poł. Danuta Opalińska
  tel. 501 313 907

 • mgr poł. Lucyna Serafin
  specjalista pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego
  tel. 600 191 964

 • Barbara Woźniak
  specjalista pielęgniarstwa w opiece przed i okołoporodowej
  tel. 664 476 737  

 • mgr poł. Edyta Wróbel-Kosior
  specjalista pielęgniarstwa położniczego
  tel. 781 933 209

 • mgr poł. Regina Chuchro
  specjalista pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych
  tel. 698 367 897

KOMPLEKSOWA OPIEKA

Przyszłe mamy, kobiety w ciąży i po porodzie otaczamy kompleksową opieką:

KOMFORT POBYTU

Dla mamy i dziecka przygotowaliśmy przestronne 2-3 osobowe pokoje z łazienkami, wyposażone m.in. w telewizor i bezpłatny dostęp do internetu. W szpitalu stosowany jest system rooming-in, to znaczy, że mama całą dobę przebywa ze swoim nowo narodzonym dzieckiem. Jeżeli bedzie potrzebować odpoczynku, może liczyć na pomoc położnych, które zaopiekują się maleństwem -  zarówno w dzień, jak i w nocy.

Przybliżony czas pobytu po porodzie:

 • po porodzie naturalnym – 2 doby
 • po cesarskim cięciu – 3-4 doby