Szpital Specjalistyczny Pro-Familia


Nasi lekarze zapewniają opiekę medyczną w zakresie większości chorób i dolegliwości wieku dziecięcego. Ponadto naszym pacjentom zapewniamy również specjalistyczną opiekę nefrologiczną, która obejmuje nie tylko zakażenia dróg moczowych, ale także wszystkie trudne choroby m.in. kłębkowe zapalenie nerek czy przewlekłą niewydolność nerek. Czas pobytu dziecka na oddziale ograniczamy do niezbędnego minimum. Oddziałem kieruje lek. med. Grzegorz Siteń, specjalista chorób dziecięcych, nefrolog. Oddział posiada pełne zaplecze laboratoryjne z dostępem do badań biochemicznych, mikrobiologicznych, morfologicznych, a także obrazowych.

Dla rodziców chcących zostać ze swoją pociechą na noc, przygotowaliśmy rozkładane łóżka oraz wygodne fotele.

Rodzic:

 • Jako rodzic masz możliwość całodobowego i bezpłatnego przebywania z dzieckiem na sali. Zależy nam, abyś aktywnie uczestniczy w opiece nad dzieckiem. Dla nas to bezcenna pomoc, dla dziecka – gwarancja szybszej rekonwalescencji.
 • Z myślą o komforcie nas wszystkich na oddziale z dzieckiem może przebywać jeden opiekun. W wyjątkowych sytuacjach (za zgodą lekarza dyżurnego) liczba ta może ulec zmianie.
 • Jako opiekun za dodatkową opłatą możesz skorzystać z całodziennego wyżywienia szpitalnego. Warto wiedzieć, że na terenie szpitala znajduje się restauracja.
 • Będą Ci potrzebne: przybory toaletowe, zmienna odzież, kapcie.
 • Szpital zapewnia bezpłatny nocleg: (łóżko i pościel).
 • Prosimy nie zabierać grzałek, czajników, podgrzewaczy (na oddziale jest możliwość przygotowania mieszanek mleka modyfikowanego).
 • Pozostawiamy do Waszej dyspozycji - lodówki, mikrofalówki.
 • Możesz korzystać bezpłatnie z naszej sieci Wi-Fi – o hasło zapytaj personel.
 • Wiemy, że obecność rodziny i przyjaciół są ważne w procesie prawidłowego przebiegu leczenia i dobrego samopoczucia dziecka , dlatego można odwiedzać pacjentów codziennie.

Dziecko:

 • Podczas pobytu w szpitalu szanujemy rytm dnia dziecka i dostosowujemy do niego godziny podawania leków, ograniczamy ilość wykonywanych czynności w porze nocnej oraz podczas drzemek w ciągu dnia. Zależy nam, aby w miarę możliwości zapewnić dziecku podobne warunki do tych panujących w domu.
 • Jeżeli dziecko jest leczone przewlekle prosimy o zabranie ze sobą wszystkich przyjmowanych leków.
 • Prosimy zabrać książeczkę zdrowia oraz dokumentacje medyczną, przybory toaletowe, ręcznik, ubranka na zmianę (ulubioną piżamkę, dres, kapcie). Szpital zapewnia noworodkom rożki, pieluchy tetrowe i jednorazowe, a dla niemowląt piżamki.
 • Maluch na pewno ucieszy się gdy weźmiecie do szpitala ulubione książki lub zabawki – najlepiej te łatwe w utrzymaniu czystości.
 • Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy kolorową salę zabaw oraz biblioteczkę.
 • Dziecko może korzystać z własnego sprzętu elektronicznego.
 • Spacer z dzieckiem jest możliwe po uzyskaniu zgody lekarza oddziału.

Oddział ma zawartą umowę z Narodowym Fundyszem Zdrowia na świadczenie usług ubezpieczonym Pacjentom. Co oznacza, że od tego dnia lekarze zapewniają bezpłatną opiekę medyczną wszystkim dzieciom, które zostaną skierowane na leczenie szpitalne.

Kontrakt  nie obejmuje opieki w ramach poradni pediatrycznej.

lek. Aleksandra Łukaszek-Kolasa

specjalista chorób dziecięcych, specjalista chorób płuc dzieci

Alicja Kojder

Pielęgniarka oddziałowa
specjalista pielęgniarstwa pediatrycznego

Kontakt z oddziałem

Lekarz kierujący oddziałem

lek. Grzegorz Siteń
specjalista pediatrii, specjalista nefrologii

 
Sekretariat medyczny

pon. - pt.: 8:00 - 15:00

+48 17 773 58 40

pediatria@pro-familia.pl

 
Izba przyjęć

+48 17 773 57 03

Gabinet lekarzy

+48 17 773 58 41

Dyżurka pielęgniarek

+48 17 773 58 43

Informacje dla rodziców

Pobyt na oddziale

Zależy nam, aby w miarę możliwości zapewnić dziecku podobne warunki do tych panujących w domu. Dlatego podczas pobytu w szpitalu szanujemy rytm dnia dziecka i dostosowujemy do niego godziny podawania leków, a w nocy oraz podczas drzemek w ciągu dnia ograniczamy ilość wykonywanych czynności. Dla rodziców chcących zostać ze swoją pociechą na noc, przygotowaliśmy rozkładane łóżka oraz wygodne fotele. Pobyt rodzica przy dziecku jest oczywiście bezpłatny.