Szybki powrót do zdrowia i codziennej aktywności, krótki pobyt w szpitalu, zminimalizowane ryzyko powikłań. Naszym pacjentom zapewniamy dostęp do najmniej inwazyjnych technik stosowanych obecnie w chirurgii kręgosłupa.

Endoskopowa chirurgia kręgosłupa jest techniką małoinwazyjną. Polega na wykonaniu zabiegu za pomocą endoskopu co wpływa na minimalizację uszkodzenia mięśni przykręgosłupowych, a także zmniejszenie blizny pooperacyjnej I ryzyka wystąpienia powikłań. Zabieg wykonuje się przez niewielkie (ok. 1 cm) nacięcie skóry, przez które następnie do ciała pacjenta wprowadzany jest endoskop połączony z kamerą. Kamera umożliwia lekarzowi lepszą wizualizację operowanego miejsca poprzez powiększenie najdrobniejszych szczegółów, takich jak struktury kostne, mięśniowe, a przede wszystkim te nerwowe, znajdujące się w kanale kręgowym. Operator używając mikronarzędzi podczas zabiegu usuwa masy wypadniętego dysku, odbarczając jednocześnie podrażniony nerw. Zabieg trwa ok. godziny i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym – w zależności od położenia przepukliny. .

Dzięki endoskopii możliwe jest zminimalizowanie ryzyka dwóch najczęstszych powikłań występujących po operacjach tradycyjnych takich, jak zrosty w kanale kręgowym oraz niestabilność kręgosłupa. Z uwagi na znikomą inwazyjność procedury zastosowanie zabiegu zmniejsza pooperacyjne  dolegliwości bólowe, a także minimalizuje tworzenie się rozległych blizn pozabiegowych. Małoinwazyny sposób leczenia to dla  pacjenta również szybsza rekonwalescencja i powrót do codziennych aktywności.

Z wykorzystaniem małoinwazynych metod wykonujemy zabiegi  odcinka lędźwiowego, piersiowego i szyjnego, a także procedury przeciwbólowe takie jak termolezja czy blokady dokręgosłupowe.

Specjalista neurochirurgii

Ukończył wydział lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2010 roku. Specjalista Neurochirurgii i Chirurgii Kręgosłupa z 10 letnim doświadczeniem pracy w Klinice Neurochirurgii z Pododdziałem Leczenia Bólu Przewlekłego w Tarnowie. Specjalizuje się w nowoczesnych i małoinwazyjnych technikach operacyjnych, szczególnie endoskopowych, mikroskopowych oraz przezskórnych. Szczególnym zainteresowaniem darzy zabiegi endoskopowe kręgosłupa. Jest certyfikowanym, szkolonym w Niemczech użytkownikiem systemów endoskopowych Richard WOLF oraz JOIMAX. W swojej praktyce stosuje nowoczesne implanty kręgosłupowe indywidualnie dobrane dla każdego pacjenta. W 2020 roku ukończył prestiżowy międzynarodowy 4-letni cykl kursów Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgów – EANS. Wykonuje także przezskórne zabiegi zwalczające ból kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych. Hobbystycznie uprawia triathlon, a zimą skitouring. Pasjonuje go literatura i kino Sci-Fi. Pozostaje na bieżąco z nową technologią.

specjalista neurochirugii

Porada neurochirurgiczna / chirurgii kręgosłupa
350 zł
Konsultacja chirurga kręgosłupa CITO/ PILNE 700 zł

Rejestracja

+48 17 773 57 00
Po odsłuchaniu zapowiedzi wybór:
1 - Rejestracja
4 - Pozostałe poradnie specjalistyczne