W Poradni psychologicznej otrzymasz wsparcie od wykalifikowanych specjalistów, którzy pomogą Ci w przejściu niecodziennych momentów w życiu, będą towarzyszyć w leczeniu somatycznym, omówią napotkane trudności. Pomoc psychologiczną w Poradni mogą otrzymać nie tylko pacjenci szpitala. Zapraszamy na cykl konsultacji osoby, które odczuwają potrzebę przyjrzenia się swoim trudnościom w życiu codziennym, relacjach bądź samopoczuciu. Konsultacje prowadzone są z osobami dorosłymi, oraz nastolatkami od 14 roku życia.

Dziewięć miesięcy minęło. Nadszedł moment, na który tak dług czekałaś– narodziny Waszego maleństwa. Trzymając je i tuląc w ramionach, poznajesz emocje, których wcześniej nie znałaś. Radość i miłość zwykle przeplatają się z uczuciem lęku. Zadajesz sobie pytania:
Czy damy radę? Czy będę dobrą mamą? Jak teraz będzie wyglądać nasze życie?
Wszystkie świeżo upieczone mamy zapraszamy na bezpłatną wizytę u psychologa w terminie do 6 tygodnia od porodu. Nasi specjaliści pomogą Ci oswoić i zaakceptować nową sytuację, a także odnaleźć się w tej pięknej, zupełnie dla Ciebie nieznanej roli, jaką jest - bycie mamą.

Na wizytę warto zgłosić się jeżeli:

  • Odczuwasz spadek nastroju i nie wiesz jak sobie z nim poradzić.
  • Czujesz lęk i niepokój o dziecko w sposób nadmierny lub stały.
  • Osoby z najbliższego otoczenia sugeruję Ci, że być może potrzebna Ci pomoc.
  • Masz wątpliwości co do rozwoju czy zachowania swojego dziecka.
  • Chcesz z kimś porozmawiać o tym jak czujesz się w nowej roli.

Na spotkanie z psychologiem możesz przyjść sama lub z partnerem oraz dzieckiem - w zależności od tego jaką czujesz potrzebę.

Wszyscy pacjenci Szpitala PRO – FAMILIA objęci są opieką psychologa, zarówno w trakcie bieżącej hospitacji, jak i po jej zakończeniu. Psychologowie prowadzą w oddziałach psychoedukację oraz udzielają potrzebnego wsparcie psychologicznego. Gdy będąc pacjentem odczuwasz potrzebę rozmowy, wsparcia emocjonalnego czy też masz pytania dotyczące sfery psychologicznej, możesz zwrócić się do jednego z naszych psychologów.

Zapraszamy na konsultacje rodziców małych dzieci, którzy borykają się z niepokojem dotyczącym rozwoju, emocji, funkcjonowania dziecka, bądź też mają trudności wychowawcze, które chcieliby omówić. Wspólnie ustalimy co będzie dla Was na ten moment najbardziej pomocne. Konsultacje prowadzone są wśród pacjentów przebywających na oddziale pediatrycznym.

W ramach Poradni psychologicznej realizowana jest diagnostyka oraz konsultacja psychologiczna wobec pacjentów z otyłością. Przeprowadzana jest psychologiczna kwalifikacja do operacji bariatrycznej. Diagnozowane są psychologiczne mechanizmy, które kierują postępowaniem pacjenta, a które mogły mieć wpływ na rozwój otyłości. Psycholog pomaga również w przygotowaniu pacjenta do operacji oraz w czasie po operacji. Dodatkowo, pacjent diagnozowany jest pod kątem występowania zaburzeń odżywiania, depresji, zaburzeń lękowych i innych, które jeśli nie są leczone mogą sabotować efekty chirurgii bariatrycznej. Poradnia psychologiczna współpracuje
z Podkarpackim Centrum Leczenia Otyłości w ramach Szpitala Pro Familia.

Poradnia psychologiczna zatrudnia psychoonkologa, który swoim wsparciem obejmuje osoby oczekujące na wyniki badań onkologicznych, osoby ze zdiagnozowaną chorobą onkologiczną przed rozpoczęciem leczenia, osoby w trakcie leczenia onkologicznego, osoby po zakończonym leczeniu onkologicznym. Udziela również wsparcia osobom bliskim, dorosłym i dzieciom, towarzyszącym pacjentowi w procesie leczenia. Pracuje w oparciu o założenia Terapii Simontona wspierającej proces zdrowienia, korzysta z rozwiązań terapeutycznych mających swoje źródło w Terapii psychodynamicznej i Terapii analitycznej. Poradnia psychologiczna współpracuje z Centrum Chorób Piersi w ramach Szpitala Pro-Familia.

specjalista psychologii klinicznej, psychoonkolog, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji

Ukończyła psychologię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie, następnie 4-letni kurs psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie. W Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ w Krakowie ukończyła „Psychoonkologię w praktyce klinicznej” uzyskując dodatkowe uprawnienia zawodowe psychologa-psychoonkologa.

W maju 2021r. ukończyła specjalizację kliniczną z zakresu zaburzeń psychicznych w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach k. Warszawy uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie psychologia kliniczna. Zajmuje się diagnostyką i konsultacją osób dorosłych w zakresie zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych oraz zaburzeń odżywiania. Obszar szczególnych zainteresowań zawodowych to wsparcie dla osób chorujących onkologicznie oraz ich bliskich. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

 

psycholog

I wizyta dla pacjentek rodzących w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia 0 zł
Porada psychologiczna  150 zł

Rejestracja

+48 17 773 57 00
Po odsłuchaniu zapowiedzi wybór:
1 - Rejestracja
4 - Pozostałe poradnie specjalistyczne