www.eeagrants.org       www.norwaygrants.org

 

 

Miło nam poinformować, że obecnie realizujemy projekt „Zielone technologie w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA”, współfinansowany w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Projekt dotyczy inwestycji w infrastrukturę, którego głównym celem jest wdrożenie rozwiązań technologicznych przyjaznych środowisku, co wpłynie na zmniejszenie odpadów a także rozwój usług medycznych dostosowanych do potrzeb naszych Pacjentów.

  1. W ramach projektu zostało zakupione innowacyjne oprogramowanie skracające czas potrzebny na wykonanie badania rezonansu magnetycznego o 30 procent, bez wpływu na jego jakość. Co wpływa m.in. na zmniejszenie zużycia energii.
  1. W kolejnym kroku Szpital planuje wdrożyć biodekontaminację. Własny system do dekontaminacji pozwoli na jeszcze lepszą jakość zarządzania, zmniejszenie ilości przestojów w działalności poszczególnych jednostek oraz wpłynie pozytywnie na środowisko dzięki zastosowaniu systemu rozpadu czynnika aktywnego na parę wodną i tlen.
  1. Trzecim procesem zaplanowanym do wdrożenia jest elektroniczny obieg dokumentacji wraz z systemem do cyfrowej digitalizacji słowa pisanego. Rozwiązanie przełoży się na radykalne zmniejszenie ilości zużywanego papierów i tonerów, a także skrócenie czasu obsługi Pacjentów co wpłynie na efektywniejszą pracę zespołu medycznego.