Szpital Specjalistyczny Pro-Familia

Zdjęcie wprowadzające do kliniki położnictwa

Nasza Klinika Ginekologii i Położnictwa z pododdziałem Patologii Ciąży posiada III poziom referencyjny, co oznacza, że mamy uprawnienia i kompetencje do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami. Posiadamy akredytację Ministerstwa Zdrowia, potwierdzającą najwyższy standard świadczonych usług medycznych. Zespół tworzą doświadczeni specjaliści: ginekolodzy i położne, anestezjolodzy oraz lekarze innych specjalności,  którzy do swojej dyspozycji mają perfekcyjne i nowoczesne zaplecze medyczne. Częścią zespołu są również dietetycy, psychologowie oraz m.in. fizjoterapeutka uroginekologiczna. Pracą kliniki  kieruje dr hab. n. med. prof. UR Tomasz Łoziński, specjalista ginekologii i położnictwa.

Diagnostyka oraz leczenie chorób kobiecych to nasza specjalność. Stosujemy głównie małoinwazyjne techniki operacyjne, które charakteryzują się wysoką skutecznością, mniejszym ryzykiem powikłań i wystąpieniem dolegliwości bólowych, a także skracające czas hospitalizacji. Dysponujemy nowoczesnym blokiem operacyjnym, który składa się z trzech sal operacyjnych wyposażonych m.in. w najnowszej generacji aparaturę laparoskopową i histeroskopową oraz sprzęt do elektrochirurgii. Nieodłączną częścią bloku operacyjnego jest sala pooperacyjna, gdzie nasze Pacjentki mają zapewnioną całodobową opiekę lekarską oraz pielęgniarską. Wykonujemy operacyjne leczenie: niezłośliwych schorzeń żeńskich narządów płciowych (m.in. mięśniaków macicy, torbieli przydatków czy polipów jamy macicy), chorób nowotworowych narządu rodnego, zaburzeń statyki i nietrzymania moczu oraz zabiegi diagnostyczne i lecznicze w niepłodności. Na oddziale ginekologii leczone są także Pacjentki u których stwierdzono komplikacje rozwoju i niepowodzenie wczesnej ciąży. Oddział działa na III poziomie referencyjnym, co oznacza, że posiadamy uprawnienia i kompetencje do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami. 

Współpracujemy z doświadczonymi lekarzami innych specjalności - zarówno w trakcie konsultacji Pacjentek na oddziale oraz podczas zabiegów operacyjnych. 

Zabiegi oraz pobyt w Szpitalu realizowane są w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.

Zakres opieki:

 • Histeroskopia diagnostyczna, zabiegowa
 • Laparoskopia: diagnostyczna- drożność, lecznicza-wyłuszczenie torbieli jajników, usuniecie przydatków,  mięśniaków
 • Laparoskopia: usuniecie trzonu macicy  (LASH)
 • Laparoskopia: usunięcie macicy w całości  ( TLH)
 • Laparotomia (usunięcie przydatków, usunięcie torbieli jajnika )
 • Laparotomia (usunięcie trzonu macicy, wycięcie mięśniaka)
 • Laparotomia (usunięcie macicy)
 • Guzek powłoki brzusznej- endometrioza
 • Plastyka ściany pochwy
 • Plastyka przedniej i tylnej ściany pochwy
 • Przezpochwowe usunięcie macicy z plastyką ściany pochwy
 • Implanty w nietrzymaniu moczu i zaburzeniach statyki narządu rodnego (TVT, TOT)
 • Wyłuszczenie torbieli gruczołu Bartholine’a  
 • Operacja plastyczna warg sromowych (labioplastyka)
 • Wyłyżeczkowanie jamy macicy, kanału szyjki macicy, pobranie wycinków z tarczy, usunięcia polipa
 • Nacięcie i marsupializacja gruczołu Bartholine’a 
 • Małe zabiegi na zabiegówce bez nieczulenia lub/i bez HP (usunięcie zmiany, brodawki itp.błona dziewicza)
 • Elektrokonizacja
 • Założenie  wkładki IUD w znieczuleniu ogólnym
 • usunięcie wkładki w znieczuleniu
 • Pobyt diagnostyczno-terapeutyczny 

To właśnie tutaj witamy na świecie naszych najmłodszych Pacjentów, a kobiety otaczamy specjalistyczną i kompleksową opieką. Poród w Rzeszowie w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa – zarówno dla mamy i dziecka. Nasz oddział kliniczny posiada III poziom referencyjny, co oznacza, że posiadamy kompetencje i uprawnienia do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami. Na tym samym poziomie działa również nasz nowoczesny Oddział Intensywnej Opieki Medycznej Noworodka, gwarantujący natychmiastową pomoc w razie potrzeby. Noworodki oraz dzieci urodzone przedwcześnie leczymy na miejscu - bez konieczności transportu do innej placówki.

Nasz zespół tworzą doświadczeni soecjaliści ginekolodzy i położne, którzy do swojej dyspozycji mają perfekcyjne i nowoczesne zaplecze medyczne. Częścią zespołu są również specjaliści anestezjolodzy, którzy zajmują się znoszeniem bólu podczas porodu. W pierwszych dniach po porodzie świeżo upieczona mama może liczyć na wsparcie położnych laktacyjnych, dietetyka, psychologa oraz m.in. fizjoterapeutki uroginekologicznej.

Porody odbywają się w jednoosobowych salach, które zapewniają niemal domową atmosferę i komfortowe warunki, a jednocześnie bezpieczeństwo. Wystrój sal przypomina zacisze domowej sypialni, co znacznie wpływa na obniżenie stresu. Każda sala ma też prywatną łazienkę z kabiną prysznicową. Trakt Porodowy posiada również nowoczesny blok operacyjny połączony z salą pooperacyjną tylko na potrzeby wykonywania cięć cesarskich. Bezpośrednio po zabiegu noworodka może kangurować jego tata, a następnie mama pozostaje z dzieckiem w kontackcie "skóra do skóry" przez okres około 2 godzin. 

Wiemy jak ważne dla kobiety podczas porodu jest wsparcie i obecność bliskiej osoby. Dlatego wspieramy porody rodzinne. Po odpowiednim przygotowaniu osoba wskazana przez rodzącą może uczestniczyć w porodzie od momentu rozpoczęcia akcji porodwej aż do przewiezienia kobiety i noworodka na oddział (osoba towarzysząca musi posiadać odpowiedni strój ochronny - w dzień można go kupić w Sklepie Medyczny).

Jako jedyny Szpital w regionie i jeden z niewielu w Polsce oferujemy możliwość skorzystania ze znieczulenia zewnątrzoponowego w trakcie porodu. O tym, czy nie ma przeciwwskazań i kobieta może otrzymywać znieczulenie zewnątrzoponowe zdecydują lekarze indywidualnie przy każdym porodzie.

KOMPLEKSOWA OPIEKA

Przyszłe mamy, kobiety w ciąży i po porodzie otaczamy kompleksową opieką:

KOMFORT POBYTU

Dla mamy i dziecka przygotowaliśmy przestronne 2-3 osobowe pokoje z łazienkami, wyposażone m.in. w telewizor i bezpłatny dostęp do internetu. W szpitalu stosowany jest system rooming-in, to znaczy, że mama całą dobę przebywa ze swoim nowo narodzonym dzieckiem. Jeżeli bedzie potrzebować odpoczynku, może liczyć na pomoc położnych, które zaopiekują się maleństwem -  zarówno w dzień, jak i w nocy.

Czas hospitalizacji po porodzie ustalany jest indywidualnie, w zależności od sytuacji klinicznej mamy i dziecka.

Na tym oddziale otaczamy specjalistyczną opieką  Pacjentki z ciążą o podwyższonym ryzyku. W trosce o zdrowie matek i ich pociech hospitalizujemy ciężarne u których stwierdzono zagrożenie porodem przedwczesnym, nieprawidłowe tempo wzrastania płodu, ciążę wielopłodową oraz innymi chorobami położniczymi. Opiekujemy się również Pacjentkami u których podwyższone ryzyko ciąży wynika z chorób współistniejących np. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy. Aby zapewnić Pacjentkom opiekę na najwyższym poziomie, współpracujemy z doświadczonymi lekarzami innych specjalności.

Przed planowanym zabiegiem w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA obligatoryjna jest wizyta w Poradni Anestezjologicznej celem kwalifikacji.

Brak konsultacji anestezjologicznej może być podstawą do niewykonania zabiegu. Przed planowanym terminem zabiegu Pacjent musi wykonać pakiet badań laboratoryjnych (badania są bezpłatne wyłącznie przy zastosowaniu poniższej instrukcji):

 • Morfologia
 • Elektrolity K, NA, CL
 • Kreatynina
 • Glukoza
 • Układ krzepnięcia
 • Potwierdzona Grupa krwi (wykonanie grupy krwi nie jest wymagane, jeżeli posiadasz KREW KARTĘ).

 

INSTRUKCJA POSTĘPOWANIA PACJENTA

 1. Po wyznaczeniu terminu zabiegu przez lekarza, zgłoś się do Rejestracji Szpitala celem wyznaczenia terminu konsultacji anestezjologicznej. Możesz również skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu: 17 773 57 00.

KONSULTACJA ANESTEZJOLOGICZNA MUSI ODBYĆ SIĘ W TERMINIE:

 • Zabieg finansowany przez NFZ – konsultacja musi odbyć się pomiędzy 8 a 14 dniem przed planowanym dniem przyjęcia do szpitala.
 • Zabieg prywatny – konsultacja musi odbyć się pomiędzy 3 a 14 dniem przed planowanym dniem przyjęcia do szpitala.
 1. Badania laboratoryjne zostaną Ci zlecone przez lekarza, który kieruje Cię na zabieg lub lekarza anestezjologa podczas konsultacji anestezjologicznej. Możesz je wykonać po wizycie u anestezjologa w tym samym dniu (pamiętaj jednak o tym, że przed badaniem nie możesz nic jeść przez 4 godziny).

  Badania laboratoryjne wykonaj w placówce ALAB LABORATORIA – tylko wtedy będą bezpłatne, niezależnie od rodzaju finansowania zabiegu.

  Badania ważne są 14 dni przed planowaną datą zabiegu.

 1. Na konsultację zabierz dokumentację medyczną, którą posiadasz.

      4. W dniu konsultacji zgłoś się do rejestracji (budynek C) – 1 piętro. W przypadku zabiegu prywatnego ureguluj płatność za konsultację (badania laboratoryjne są w cenie konsultacji).

      5. Zgłoś się 30 minut przed terminem konsultacji w celu wypełnienia potrzebnych dokumentów oraz wykonania badania EKG.

dr hab. n. med. Tomasz Łoziński prof. UR

Kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Patologii Ciąży

specjalista położnictwa i ginekologii

lek. Mariusz Pruchniak

Zastępca Kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Patologii Ciąży w zakresie Patologii Ciąży oraz Sal Porodowych

specjalista położnictwa i ginekologii

lek. Wojciech Janeczko

Zastępca Kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Patologii Ciąży

specjalista ginekologii i położnictwa

dr n. med. Jarosław Janeczko

Główny Konsultant Kliniki Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Patologii Ciąży

specjalista ginekologii i położnictwa

mgr poł. Marta Pazdan

Położna oddziałowa

specjalista pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego

Oddział ma zawartą umowę z Narodowym Fundyszem Zdrowia na świadczenie usług ubezpieczonym Pacjentkom.

Zabiegi wykonywane są w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz prywatnie.

Ginekologia
Histeroskopia diagnostyczna, zabiegowa 2 000 - 3 000 zł
Laparoskopia: diagnostyczna - drożność, lecznicza - wyłuszczenie torbieli jajników, usunięcie przydatków, mięśniaków 7 000 - 10 000 zł
Laparoskopia - usunięcie trzonu macicy (LASH) 9 000 - 11 000 zł
Laparoskopia - usunięcie macicy w całości (TLH) 9 000 - 11 000 zł
Laparotomia - usunięcie przydatków, usunięcię torbieli jajnika 9 000 - 11 000 zł
Laparotomia - usunięcie trzonu macicy, wycięcie mięśniaka 7 000 - 10 000 zł
Laparotomia - usunięcie macicy 9 000 - 11 000 zł
Laparotomia - usunięcie macicy + podwieszenie pochwy 9 000 - 11 000 zł
Guzek powłoki brzusznej - endometrioza 3 500 - 5 000 zł
Plastyka ściany pochwy 5 000 - 7 000 zł
Plastyka przedniej i tylnej ściany pochwy 5 000 - 7 000 zł
Przezpochwowe usunięcie macicy z plastyką ściany pochwy 9 000 - 11 000 zł
Implanty w nietrzymaniu moczu i zaburzeniach statyki narządu rodnego (TVT, TOT z ceną implantu) 6 000 - 8 000 zł
Wyłuszczenie torbieli gruczołu Bartholine'a 3 500 - 5 000 zł
Operacja plastyczna warg sromowych (labioplastyka) 5 500 zł
Wyłyżeczkowanie jamy macicy, kanału szyjki macicy, pobranie wycinków z tarczycy, usunięcie polipa 2 000 - 3 000 zł
Nacięcie i marsupializacja Gruczołu Bartholine'a 2 000 - 3 000 zł
Małe zabiegi na zabiegówce bez znieczulenia lub/i bez HP - usunięcie zmiany, brodawki itp., błona dziewicza 2 000 - 3 000 zł
Elektrokonizacja 2 000 - 3 000 zł
Sakropeksja 10 000 - 13 000 zł
Pektopeksja 10 000 - 12 000 zł
Operacja Doubissona 10 000 - 12 000 zł
Operacja CYRENE 10 000 - 12 000 zł
Założenie wkładki IUD w znieczuleniu ogólnym (cena wraz z wkładką MIRENA) 2 000 zł
Usunięcie wkładki w znieczuleniu 1 000 zł
Pobyt diagnostyczno-terapeutyczny (1 doba) 400 zł
Położnictwo
Poród fizjologiczny lub zakończony cięciem cesarskim 9 000 zł
Indywidualna opieka położnej 1 200 zł
Indywidualna opieka położnej nad matką i dzieckiem na oddziale 8 godzin 800 zł

Kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Patologii Ciąży

dr hab. n. med. prof. UR Tomasz Łoziński

 

Zastępca Kierownika Kliniki

lek. Wojciech Janeczko

 

Zastępca Kierownika Kliniki w zakresie Patologii Ciąży oraz Sal Porodowych

lek. Mariusz Pruchniak

 

Główny Konsultant Kliniki

dr n. med. Jarosław Janeczko

Sekretariaty medyczne

Położnictwo

pon. - pt.: 7:00 - 15:00

+48 17 773 57 49

poloznictwo@pro-familia.pl

Ginekologia i Patologia ciąży

pon. - pt.: 7:00 - 15:00

+48 17 773 57 62

gip@pro-familia.pl

 

Odbiór wyników badań:

Punkt Obsługi Pacjenta

pon. - pt. w godz. 08:00 - 18:00

Budynek D (parter)

+48 17 773 57 78

dokumentacja@pro-familia.pl