Nasza Klinika Ginekologii i Położnictwa z pododdziałem Patologii Ciąży posiada III poziom referencyjny, co oznacza, że mamy uprawnienia i kompetencje do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami. Posiadamy akredytację Ministerstwa Zdrowia, potwierdzającą najwyższy standard świadczonych usług medycznych. Zespół tworzą doświadczeni specjaliści: ginekolodzy i położne, anestezjolodzy oraz lekarze innych specjalności,  którzy do swojej dyspozycji mają perfekcyjne i nowoczesne zaplecze medyczne. Częścią zespołu są również dietetycy, psychologowie oraz m.in. fizjoterapeutka uroginekologiczna. Pracą kliniki  kieruje dr hab. n. med. prof. UR Tomasz Łoziński, specjalista ginekologii i położnictwa.

Diagnostyka oraz leczenie chorób kobiecych to nasza specjalność. Stosujemy głównie małoinwazyjne techniki operacyjne, które charakteryzują się wysoką skutecznością, mniejszym ryzykiem powikłań i wystąpieniem dolegliwości bólowych, a także skracające czas hospitalizacji. Dysponujemy nowoczesnym blokiem operacyjnym, który składa się z trzech sal operacyjnych wyposażonych m.in. w najnowszej generacji aparaturę laparoskopową i histeroskopową oraz sprzęt do elektrochirurgii. Nieodłączną częścią bloku operacyjnego jest sala pooperacyjna, gdzie nasze Pacjentki mają zapewnioną całodobową opiekę lekarską oraz pielęgniarską. Wykonujemy operacyjne leczenie: niezłośliwych schorzeń żeńskich narządów płciowych (m.in. mięśniaków macicy, torbieli przydatków czy polipów jamy macicy), chorób nowotworowych narządu rodnego, zaburzeń statyki i nietrzymania moczu oraz zabiegi diagnostyczne i lecznicze w niepłodności. Na oddziale ginekologii leczone są także Pacjentki u których stwierdzono komplikacje rozwoju i niepowodzenie wczesnej ciąży. Oddział działa na III poziomie referencyjnym, co oznacza, że posiadamy uprawnienia i kompetencje do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami. 

Współpracujemy z doświadczonymi lekarzami innych specjalności - zarówno w trakcie konsultacji Pacjentek na oddziale oraz podczas zabiegów operacyjnych. 

Zabiegi oraz pobyt w Szpitalu realizowane są w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.

Zakres opieki:

 • Histeroskopia diagnostyczna, zabiegowa
 • Laparoskopia: diagnostyczna- drożność, lecznicza-wyłuszczenie torbieli jajników, usuniecie przydatków,  mięśniaków
 • Laparoskopia: usuniecie trzonu macicy  (LASH)
 • Laparoskopia: usunięcie macicy w całości  ( TLH)
 • Laparotomia (usunięcie przydatków, usunięcie torbieli jajnika )
 • Laparotomia (usunięcie trzonu macicy, wycięcie mięśniaka)
 • Laparotomia (usunięcie macicy)
 • Guzek powłoki brzusznej- endometrioza
 • Plastyka ściany pochwy
 • Plastyka przedniej i tylnej ściany pochwy
 • Przezpochwowe usunięcie macicy z plastyką ściany pochwy
 • Implanty w nietrzymaniu moczu i zaburzeniach statyki narządu rodnego (TVT, TOT)
 • Wyłuszczenie torbieli gruczołu Bartholine’a  
 • Operacja plastyczna warg sromowych (labioplastyka)
 • Wyłyżeczkowanie jamy macicy, kanału szyjki macicy, pobranie wycinków z tarczy, usunięcia polipa
 • Nacięcie i marsupializacja gruczołu Bartholine’a 
 • Małe zabiegi na zabiegówce bez nieczulenia lub/i bez HP (usunięcie zmiany, brodawki itp.błona dziewicza)
 • Elektrokonizacja
 • Założenie  wkładki IUD w znieczuleniu ogólnym
 • usunięcie wkładki w znieczuleniu
 • Pobyt diagnostyczno-terapeutyczny 

To właśnie tutaj witamy na świecie naszych najmłodszych Pacjentów, a kobiety otaczamy specjalistyczną i kompleksową opieką. Poród w Rzeszowie w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa – zarówno dla mamy i dziecka. Nasz oddział kliniczny posiada III poziom referencyjny, co oznacza, że posiadamy kompetencje i uprawnienia do opieki nad najtrudniejszymi przypadkami. Na tym samym poziomie działa również nasz nowoczesny Oddział Intensywnej Opieki Medycznej Noworodka, gwarantujący natychmiastową pomoc w razie potrzeby. Noworodki oraz dzieci urodzone przedwcześnie leczymy na miejscu - bez konieczności transportu do innej placówki.

Nasz zespół tworzą doświadczeni soecjaliści ginekolodzy i położne, którzy do swojej dyspozycji mają perfekcyjne i nowoczesne zaplecze medyczne. Częścią zespołu są również specjaliści anestezjolodzy, którzy zajmują się znoszeniem bólu podczas porodu. W pierwszych dniach po porodzie świeżo upieczona mama może liczyć na wsparcie położnych laktacyjnych, dietetyka, psychologa oraz m.in. fizjoterapeutki uroginekologicznej.

Porody odbywają się w jednoosobowych salach, które zapewniają niemal domową atmosferę i komfortowe warunki, a jednocześnie bezpieczeństwo. Wystrój sal przypomina zacisze domowej sypialni, co znacznie wpływa na obniżenie stresu. Każda sala ma też prywatną łazienkę z kabiną prysznicową. Trakt Porodowy posiada również nowoczesny blok operacyjny połączony z salą pooperacyjną tylko na potrzeby wykonywania cięć cesarskich. Bezpośrednio po zabiegu noworodka może kangurować jego tata, a następnie mama pozostaje z dzieckiem w kontackcie "skóra do skóry" przez okres około 2 godzin. 

Wiemy jak ważne dla kobiety podczas porodu jest wsparcie i obecność bliskiej osoby. Dlatego wspieramy porody rodzinne. Po odpowiednim przygotowaniu osoba wskazana przez rodzącą może uczestniczyć w porodzie od momentu rozpoczęcia akcji porodwej aż do przewiezienia kobiety i noworodka na oddział (osoba towarzysząca musi posiadać odpowiedni strój ochronny - w dzień można go kupić w Sklepie Medyczny).

Jako jedyny Szpital w regionie i jeden z niewielu w Polsce oferujemy możliwość skorzystania ze znieczulenia zewnątrzoponowego w trakcie porodu. O tym, czy nie ma przeciwwskazań i kobieta może otrzymywać znieczulenie zewnątrzoponowe zdecydują lekarze indywidualnie przy każdym porodzie.

KOMPLEKSOWA OPIEKA

Przyszłe mamy, kobiety w ciąży i po porodzie otaczamy kompleksową opieką:

KOMFORT POBYTU

Dla mamy i dziecka przygotowaliśmy przestronne 2-3 osobowe pokoje z łazienkami, wyposażone m.in. w telewizor i bezpłatny dostęp do internetu. W szpitalu stosowany jest system rooming-in, to znaczy, że mama całą dobę przebywa ze swoim nowo narodzonym dzieckiem. Jeżeli bedzie potrzebować odpoczynku, może liczyć na pomoc położnych, które zaopiekują się maleństwem -  zarówno w dzień, jak i w nocy.

Czas hospitalizacji po porodzie ustalany jest indywidualnie, w zależności od sytuacji klinicznej mamy i dziecka.

W ramach usług ponadstandardowych istnieje możliwość zamówienia indywidualnej opieki okołoporodowej  -  świadczonej przez wybraną położną.

Położne świadczące indywidualną opiekę podczas porodu:

 • mgr poł. Justyna Dziedzic
  tel. 667 855 566

 • lic. poł. Anna Guzy
  tel. 602 150 665

 • lic. poł. Elżbieta Kalita
  specjalista pielęgniarstwa w opiece przed i okołoporodowej
  tel. 791 319 509

 • mgr poł. Anna Kołacz
  specjalista pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych
  tel. 665 113 066

 • Bożena Kołcz
  specjalista pielęgniarstwa położniczego
  tel. 607 161 093

 • mgr poł. Alicja Marszał
  specjalista pielęgniarstwa położniczego
  tel. 603 501 107

 • lic. poł. Danuta Opalińska
  tel. 501 313 907

 • mgr poł. Lucyna Serafin
  specjalista pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego
  tel. 600 191 964

 • mgr poł. Regina Chuchro
  specjalista pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych
  tel. 698 367 897

 • Barbara Woźniak
  specjalista pielęgniarstwa w opiece przed i okołoporodowej
  tel. 664 476 737

Każda z Pacjentek naszego Szpitala może na życzenie skorzystać z indywidualnej dodatkowej opieki pielęgnacyjno-laktacyjnej po porodzie. Pakiet ten został stworzony z myślą o Pacjentkach, które oczekują dodatkowej opieki położnej po porodzie i jest dodatkowo płatny.

Indywidualna dodatkowa opieka poporodowa obejmuje:

 • dyspozycyjność wybranej położnej
 • sprawowanie opieki nad Pacjentką i noworodkiem przez 8 godzin

Warto podkreślić, że zarówno indywidualna opieka okołoporodowa jak i pielęgnacyjno-laktacyjna odbywa się w miarę dostępności położnych, dlatego zachęcamy do wcześniejszego, bezpośredniego kontaktu celem ustalenia szczegółów.

Usługa ww. nie jest usługą gwarantowaną. Priorytetem szpitala jest zapewnienie opieki dyżurowej.

Położne świadczące indywidualną dodatkową opiekę poporodową:

 • poł. Karolina Kolarska
  tel. 500 046 361

 • poł. Magdalena Oleniacz
  tel.  605 442 961

Na tym oddziale otaczamy specjalistyczną opieką  Pacjentki z ciążą o podwyższonym ryzyku. W trosce o zdrowie matek i ich pociech hospitalizujemy ciężarne u których stwierdzono zagrożenie porodem przedwczesnym, nieprawidłowe tempo wzrastania płodu, ciążę wielopłodową oraz innymi chorobami położniczymi. Opiekujemy się również Pacjentkami u których podwyższone ryzyko ciąży wynika z chorób współistniejących np. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy. Aby zapewnić Pacjentkom opiekę na najwyższym poziomie, współpracujemy z doświadczonymi lekarzami innych specjalności.

dr hab. n. med. Tomasz Łoziński prof. UR

Kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Patologii Ciąży

specjalista położnictwa i ginekologii

lek. Wojciech Janeczko

Zastępca Kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Patologii Ciąży

specjalista ginekologii i położnictwa

lek. Mariusz Pruchniak

Zastępca Kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Patologii Ciąży w zakresie Patologii Ciąży oraz Sal Porodowych

specjalista położnictwa i ginekologii

dr n. med. Jarosław Janeczko

Główny Konsultant Kliniki Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Patologii Ciąży

specjalista ginekologii i położnictwa

mgr poł. Marta Pazdan

Położna oddziałowa

specjalista pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego

 specjalista położnictwa i ginekologii

 specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii I stopnia

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

 specjalista położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

w trakcie specjalizacji z położnictwaw i ginekologii

w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii

specjalista położnictwa i ginekologii

w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii

w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii

w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii

w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii

w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa

w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii

w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii

psycholog

Oddział ma zawartą umowę z Narodowym Fundyszem Zdrowia na świadczenie usług ubezpieczonym Pacjentkom.

Zabiegi wykonywane są w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz prywatnie.

Ginekologia
Histeroskopia diagnostyczna, zabiegowa 2 000 - 3 000 zł
Laparoskopia: diagnostyczna - drożność, lecznicza - wyłuszczenie torbieli jajników, usunięcie przydatków, mięśniaków 7 000 - 10 000 zł
Laparoskopia - usunięcie trzonu macicy (LASH) 9 000 - 11 000 zł
Laparoskopia - usunięcie macicy w całości (TLH) 9 000 - 11 000 zł
Laparotomia - usunięcie przydatków, usunięcię torbieli jajnika 9 000 - 11 000 zł
Laparotomia - usunięcie trzonu macicy, wycięcie mięśniaka 7 000 - 10 000 zł
Laparotomia - usunięcie macicy 9 000 - 11 000 zł
Laparotomia - usunięcie macicy + podwieszenie pochwy 9 000 - 11 000 zł
Guzek powłoki brzusznej - endometrioza 3 500 - 5 000 zł
Plastyka ściany pochwy 5 000 - 7 000 zł
Plastyka przedniej i tylnej ściany pochwy 5 000 - 7 000 zł
Przezpochwowe usunięcie macicy z plastyką ściany pochwy 9 000 - 11 000 zł
Implanty w nietrzymaniu moczu i zaburzeniach statyki narządu rodnego (TVT, TOT z ceną implantu) 6 000 - 8 000 zł
Wyłuszczenie torbieli gruczołu Bartholine'a 3 500 - 5 000 zł
Operacja plastyczna warg sromowych (labioplastyka) 5 500 zł
Wyłyżeczkowanie jamy macicy, kanału szyjki macicy, pobranie wycinków z tarczycy, usunięcie polipa 2 000 - 3 000 zł
Nacięcie i marsupializacja Gruczołu Bartholine'a 2 000 - 3 000 zł
Małe zabiegi na zabiegówce bez znieczulenia lub/i bez HP - usunięcie zmiany, brodawki itp., błona dziewicza 2 000 - 3 000 zł
Elektrokonizacja 2 000 - 3 000 zł
Sakropeksja 10 000 - 13 000 zł
Pektopeksja 10 000 - 12 000 zł
Operacja Doubissona 10 000 - 12 000 zł
Operacja CYRENE 10 000 - 12 000 zł
Założenie wkładki IUD w znieczuleniu ogólnym (cena wraz z wkładką MIRENA) 2 000 zł
Usunięcie wkładki w znieczuleniu 1 000 zł
Pobyt diagnostyczno-terapeutyczny (1 doba) 400 zł
Położnictwo
Poród fizjologiczny lub zakończony cięciem cesarskim 9 000 zł
Indywidualna opieka położnej 1 200 zł
Indywidualna opieka położnej nad matką i dzieckiem na oddziale 8 godzin 800 zł

Kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Patologii Ciąży

dr hab. n. med. prof. UR Tomasz Łoziński

 

Zastępca Kierownika Kliniki

lek. Wojciech Janeczko

 

Zastępca Kierownika Kliniki w zakresie Patologii Ciąży oraz Sal Porodowych

lek. Mariusz Pruchniak

 

Główny Konsultant Kliniki

dr n. med. Jarosław Janeczko

Sekretariaty medyczne

Położnictwo

pon. - pt.: 7:00 - 15:00

+48 17 773 57 49

poloznictwo@pro-familia.pl

Ginekologia i Patologia ciąży

pon. - pt.: 7:00 - 15:00

+48 17 773 57 62

gip@pro-familia.pl

 

Odbiór wyników badań:

Punkt Obsługi Pacjenta

pon. - pt. w godz. 08:00 - 18:00

Budynek D (parter)

+48 17 773 57 78

dokumentacja@pro-familia.pl