Szpital Specjalistyczny Pro-Familia

W poradni zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem żylaków kończyn dolnych i tzw. pajączków naczyniowych. Stosujemy nowoczesną metodę leczenia, charakteryzującą się minimalną inwazyjnością – skleroterapię.

  • Porady chirurgiczne
  • Konsultacje flebologiczne (choroby żył)
  • Leczenie niewydolności żylnej kończyn dolnych
  • USG doppler kończyn dolnych – żył i tętnic

Skleroterapia to małoinwazyjna i jedna z najbezpieczniejszych metod leczenia żylaków kończyn dolnych i tzw. pajączków naczyniowych. Polega na precyzyjnym wstrzyknięciu do żyły odpowiedniego leku - w postaci pianki lub roztworu zawierającego preparat obiterujący. W tym celu lekarz wykorzystuje strzykawkę z bardzo cienką igłą, a cała procedura często wykonywana jest pod kontrolą specjalnego źródła światła lub aparatu USG. Wstrzyknięty lek powoduje obkurczenie ścian naczyń, wywołując proces zapalny, który następnie przechodzi we włóknienie. W efekcie dochodzi do zrośnięcia rozszerzonego naczynia. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, dlatego nie ma konieczności stosowania znieczulenia.

Jedna sesja trwa zaledwie 20 minut i wykonywana jest w gabinecie zabiegowym, a pacjent bezpośrednio po zakończeniu może wrócić do codziennej aktywności. Przez kilka dni konieczne jest noszenie pończochy uciskowej.
Proces zamykania naczyń trwa od 3 dni do 4 tygodni, a miejscowo mogą pojawić się siniaki, które z czasem znikają nie pozostawiając śladu po zabiegu i chorej żyle.

Konsultacja przed zabiegiem skleroterapii
220 zł
Skleroterapia 220 zł
Skleroterapia - kolejna ampułka 220 zł
Jednorazowe podanie dwóch ampułek 440 zł

Rejestracja

+48 17 773 57 00
Po odsłuchaniu zapowiedzi wybór:
1 - Rejestracja
4 - Pozostałe poradnie specjalistyczne