Szpital Specjalistyczny Pro-Familia


Wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii piersi i chirurgii onkologicznej. Przeprowadzamy także zabiegi tzw. małej chirurgii, dotyczące zmian skóry i tkanki podskórnej. Stosujemy małoinwazyjne techniki operacyjne (laparoskopia). To metoda, która pozwala przez niewielkie nacięcia w skórze diagnozować i leczyć. Charakteryzuje się o wiele mniejszymi niż po klasycznym zabiegu dolegliwościami bólowymi, szybszym powrotem do zdrowia oraz niższym ryzykiem powikłań.

Jesteśmy jedynym szpitalem na Podkarpaciu, który wykonuje nowatorski zabieg usunięcia gruczołu piersiowego z jednoczasową rekonstrukcją. Przeprowadzamy także zabieg prewencyjnej mastektomii u nosicielek mutacji genów BRCA1 i BRCA2. Pacjentkami zajmuje się jeden z najbardziej cenionych chirurgów w Polsce dr n. med. Artur Bocian, który w naszym szpitalu wykonuje również zabiegi estetyczne - m.in. powiększanie piersi implantami lub z użyciem tłuszczu własnego - lipofiling. 

Operacje wykonywane są na nowoczesnym Bloku Operacyjnym, który połączony jest z salą wybudzeń i Oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej – który zapewnia stały nadzór pooperacyjny. Nad zdrowiem pacjentów czuwa wykwalifikowany zespół specjalistów - lekarzy i pielęgniarek, których pracą kieruje lek. Kamil Dryżałowski, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej.

Zabiegi wykonywane są w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.

Chirurgia ogólna i onkologiczna

 • Kamica pęcherzyka żółciowego – operacje laparoskopowe
 • Operacje przepuklin pachwinowych, pępkowych, brzusznych z zastosowaniem siatki
 • Zabiegi operacyjne tarczycy
 • Zabiegi operacyjne na narządach jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej (nadnercza) z dostępu laparoskopowego i tradycyjnego
 • Chirurgiczne leczenie łagodnych i złośliwych zmian skóry i tkanki podskórnej
 • Zabiegi operacyjne w zakresie układu chłonnego (diagnostyczne wycięcie węzła chłonnego, procedura wycięcia węzła wartownika, wycięcie regionalne układu chłonnego)
 • Zabiegi operacyjne w przypadku rozpoznanego CZERNIAKA (radykalizacja wycięcia, procedura wycięcia węzła wartownika, regionalne wycięcie węzłów chłonnych)
 • Zabiegi proktologiczne (wycięcie guzków krwawniczych "hemoroidy", leczenie operacyjne szczelin odbytu i przetok okołoodbytniczych)

* kontakt - sekretariat medyczny

Chirurgia piersi

Zabiegi oszczedzające pierś i układ chłonny - RAK PIERSI

 • miejscowe usunięcie guzków piersi z otaczajacymi tkankami z użyciem technik onkoplastycznych, dzięki którym zachowuje się jej prawidłowy kształt i symetrię

 • wycięcie niewyczuwalnych zmian w piersiach po zamarkowaniu ich znacznikiem pod USG
 • usunięcie podskórne gruczołu piersiowego z jednoczasową rekonstrukcją indywidualnie dobranym implantem
 • zabieg oszczędzający układ chłonny - procedura wycięcia węzła wartownika

Zabiegi radykalne - RAK PIERSI

 • odjęcie piersi
 • wycięcie regionalnych węzłów chłonnych

Zabiegi wycięcia łagodnych zmian z użyciem technik zachowujących prawidłowy kształt i symetrię piersi

* kontakt - sekretariat medyczny

Chirurgia piersi - dr n. med. Artur Bocian

 • Mastektomia podskórna z jednoczasową rekonstrukcją piersi (jednostronna i dwustronna)
 • Mastektomia podskórna z jednoczasową rekonstrukcją piersi + lipofilling wraz z liposukcją
 • Rekonstrukcja z użyciem płata LD (w procedurze z użyciem płata LD chirurg przenosi płat skórno – mięśniowy z mięśnia najszerszego grzbietu w celu rekonstrukcji gruczołu piersiowego. Najczęściej metoda ta jest łączona z wszczepieniem ekspandera lub protezy w celu uzyskania odpowiedniej objętości odtwarzanej piersi) oraz protezy lub ekspandera
 • Rekonstrukcja otoczek i brodawek piersi
 • Symetryzacja piersi po zabiegach onkologicznych
 • Zabiegi profilaktyczne: mastektomie podskórne profilaktyczne u pacjentek z mutacją BRCA1 i BRCA2 oraz obciążeniem rodzinnym

* kontakt - Małgorzata Puchała, kierownik działu chirurgii plastycznej  i medycyny estetycznej

Estetyka piersi - dr n. med. Artur Bocian

 • Powiększanie piersi z użyciem implantów (stosujemy nowoczesne i sprawdzone implanty wiodących firm – Mentor, Polytech (m.in. ultralekkie implanty B-Lite) oraz Motiva, które posiadają certyfikaty europejskie i amerykańskie. Są to implanty zarówno anatomiczne, jak i okrągłe).
 • Lipofilling piersi– zabieg polega na wypełnianiu piersi komórkami tłuszczowymi pacjentki, pobranymi podczas tego samego zabiegu z tkanek podskórnych brzucha, ud lub innych części ciała.
 • Zmniejszanie piersi - redukcja piersi: podczas zabiegu usuwa się część gruczołu piersiowego, tkankę tłuszczową
  i znaczny fałd skóry. Piersi modeluje się tak,  by były symetryczne, kształtne i jędrne.
 • Mastopeksja – celem zabiegu jest przede wszystkim podniesienie piersi, a co za tym idzie przywrócenie im pięknego, młodzieńczego wyglądu oraz usunięcia nadmiaru skóry. Aby piersi wyglądały na jędrne i naturalne, chirurg podczas zabiegu wykonuje korektę umiejscowienia brodawki.
 • Ginekomastia u mężczyzn- wykonuje się za pomocą liposukcji lub przy pomocy chirurgicznego usunięcia tkanki gruczołowej wraz z nadmiarem skóry. Po zabiegu mężczyzna zyskuje jędrną i prawidłowo uformowaną klatkę piersiową.

* kontakt - Małgorzata Puchała, kierownik działu chirurgii plastycznej  i medycyny estetycznej

Na wizytę konsultacyjną proszę zabrać ze sobą posiadane wyniki badań ( kolonoskopia, rezonans magnetyczny lub USG przetok ) - jeśli zostały wykonane.

Laserowa hemoroidektomia z usunięciem fałdów anodermalnych

Zabieg laserowego usuwania hemoroidów przy użyciu długości fali 1470 nm to najnowocześniejsza metoda leczenia choroby hemoroidalnej. Polega na wprowadzeniu światłowodu do poszerzonego guzka krwawniczego i precyzyjnym podaniu wiązki światła. Absorbowane światło laserowe niszczy naczynia hemoroidalne, powodując jednocześnie obkurczenie otaczającej tkanki łącznej. Proces kurczenia poduszki hemoroidalnej po zabiegu laserowym zwykle trwa od 4 do 6 tygodni. Często już bezpośrednio po zabiegu pacjenci odczuwają ogromną poprawę. Celem zabiegu jest przywrócenie naturalnej anatomii z zamknięciem naczyń tętniczych zasilających guzek krwawniczy.

Zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i bardzo niewielką bolesnością. Dobór pożądanej długości fali umożliwia minimalizację uszkodzenia sąsiednich tkanek – na przykład zwieraczy. Nie ma również konieczności cięcia, a co za tym idzie zszywania rany oraz zakładania szwów – tak jak w przypadku tradycyjnych operacji.

Z reguły do przeprowadzenia zabiegu wystarczające jest znieczulenie miejscowe. Przed zakwalifikowaniem pacjenta do zabiegu konieczna jest konsultacja proktologiczna, na podstawie której oceniany jest stopień zaawansowania choroby hemoroidalnej i kwalifikacja do optymalnej metody leczenia

 

Laserowa opercja szczeliny odbytu

Szczelina odbytu jest to linijne pęknięcie w kanale odbytu, bądź owrzodzenie anodermy wyścielającej końcowy odcinek odbytu. Powstaje w wyniku uszkodzenia mechanicznego, uporczywych zaparć, zakażenia gruczołów odbytowych, oraz przewlekłego napięcia zwieracza wewnętrznego odbytu. Dochodzi do upośledzonego ukrwienia w kanale odbytu, a to z kolei powoduje pęknięcie i kolejne podrażnienie leżącego pod nią mięśnia zwieracza wewnętrznego. Powstaje mechanizm błędnego koła nasilający pogłębianie się pęknięcia, tworzenie owrzodzenia, bolesnego skurczu odbytu oraz nasilenia bardzo intensywnych dolegliwości bólowych.

Schorzenie pojawia się w każdym wieku bez względu na płeć, towarzyszy mu zazwyczaj silny ból związany z oddawaniem stolca, pieczenie, a często także krwawienie.  Szacuje się, że około 50 % pacjentów z tą chorobą cierpi na różnego stopnia świąd. Pojawienie się tych objawów należy skonsultować z lekarzem proktologiem, gdyż nie leczona szczelina może spowodować nasilenie dolegliwości bólowych, zatrzymanie stolca z powodu skurczu odbytu i obawy przed jego oddaniem oraz doprowadzić do głębokich zmian emocjonalnych.

Leczenie szczeliny odbytu laserem – jest to zabieg w znieczuleniu miejscowym i ogólnym dożylnym, co zapewnia pełny komfort pacjentowi, nie wymaga hospitalizacji powyżej kilku godzin po zabiegu. Polega na wprowadzeniu do odbytu wziernika z odpowiednim otworem, który naprowadza się na szczelinę, a następnie za pomocą lasera – usuwa się patologiczne tkanki szczeliny odbytu.

Laserowe zamknięcie zatoki włosowej (torbieli pilonidalnej)

Metoda laserowego zamknięcia  torbieli pilonidalnej jest najnowszą, małoinwazyjną i bezpieczną metodą leczenia. Procedurę cechuje wysoka skuteczność, dobry efekt kosmetyczny i krótki okres rekonwalescencji.

Po podaniu znieczulenia i przygotowaniu torbiel pilonidalną nacina się w jednym z jej biegunów. Po  poszerzeniu kanału zatoki i usunięciu z niej zalegających tam włosów wprowadza się do jamy torbieli (jej kanału głównego jak i kanalików pobocznych) laserowy światłowód radialny w celu wykonania ablacji.

Po wykonaniu procedury, przy użyciu łyżki chirurgicznej czyści się obszar zajęty torbielą (kanały zatoki poddane procesowi ablacji), usuwając martwe tkanki. Proces ten powtarza się kilkukrotnie. Otwory na skórze przez które wprowadzany był światłowód, nie wymagają zakładania szwów.

Laserowe zamknięcie przetoki okołodbytniczej

Laserowe zamknięcie przetoki około odbytniczej jest nowoczesną metodą leczenia tego schorzenia.  

Pierwszy etap zabiegu obejmuje założenie na 8-12 tygodni cienkiego drenu (najczęściej jest to nitka) celem utrzymania drożności kanału przetoki. Pozwala to  przede wszystkim na zabezpieczeniu pacjenta przed powstaniem nawrotowego ropnia.

Zabieg przeprowadza się najczęściej w krótkim znieczuleniu ogólnym. Od zewnętrznej strony do kanału przetoki wprowadzany jest światłowód lasera, a następnie w kierunku ścian przetoki emitowane jest światło lasera o długości fali 1470 nm, które niszczy tkankę przetoki i powoduje jej zapadnięcie. Ze względu na brak rozległych cięć i otwartych ran okolicy odbytu, proces gojenia przebiega szybko, a użycie światła lasera przywraca naturalną strukturę anatomiczną, nie naruszając mięśni, wyściółki kanału odbytu i śluzówki.

Przed planowanym zabiegiem w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA obligatoryjna jest wizyta w Poradni Anestezjologicznej celem kwalifikacji.

Brak konsultacji anestezjologicznej może być podstawą do niewykonania zabiegu. Przed planowanym terminem zabiegu Pacjent musi wykonać pakiet badań laboratoryjnych (badania są bezpłatne wyłącznie przy zastosowaniu poniższej instrukcji):

 • Morfologia
 • Elektrolity K, NA, CL
 • Kreatynina
 • Glukoza
 • Układ krzepnięcia
 • Potwierdzona Grupa krwi (wykonanie grupy krwi nie jest wymagane, jeżeli posiadasz KREW KARTĘ).

 

INSTRUKCJA POSTĘPOWANIA PACJENTA

 1. Po wyznaczeniu terminu zabiegu przez lekarza, zgłoś się do Rejestracji Szpitala celem wyznaczenia terminu konsultacji anestezjologicznej. Możesz również skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu: 17 773 57 00.

KONSULTACJA ANESTEZJOLOGICZNA MUSI ODBYĆ SIĘ W TERMINIE:

 • Zabieg finansowany przez NFZ – konsultacja musi odbyć się pomiędzy 8 a 14 dniem przed planowanym dniem przyjęcia do szpitala.
 • Zabieg prywatny – konsultacja musi odbyć się pomiędzy 3 a 14 dniem przed planowanym dniem przyjęcia do szpitala.
 1. Badania laboratoryjne zostaną Ci zlecone przez lekarza, który kieruje Cię na zabieg lub lekarza anestezjologa podczas konsultacji anestezjologicznej. Możesz je wykonać po wizycie u anestezjologa w tym samym dniu (pamiętaj jednak o tym, że przed badaniem nie możesz nic jeść przez 4 godziny).

  Badania laboratoryjne wykonaj w placówce ALAB LABORATORIA – tylko wtedy będą bezpłatne, niezależnie od rodzaju finansowania zabiegu.

  Badania ważne są 14 dni przed planowaną datą zabiegu.

 1. Na konsultację zabierz dokumentację medyczną, którą posiadasz.

      4. W dniu konsultacji zgłoś się do rejestracji (budynek C) – 1 piętro. W przypadku zabiegu prywatnego ureguluj płatność za konsultację (badania laboratoryjne są w cenie konsultacji).

      5. Zgłoś się 30 minut przed terminem konsultacji w celu wypełnienia potrzebnych dokumentów oraz wykonania badania EKG.

lek. Kamil Dryżałowski

Lekarz kierujacy Oddziałem Chirurgii

specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej

mgr piel. Maria Krupa

Pielęgniarka oddziałowa

Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego

Oddział ma zawartą umowę z Narodowym Fundyszem Zdrowia na udzielanie świadczeń ubezpieczonym Pacjentom.

Zabiegi wykonywane prywatnie, wymagające hospitalizacji pacjenta na oddziale.

Chirurgia piersi
Ginekomastia z liposukcją od 9 000 zł
Ginekomastia bez liposukcji od 8 000 zł
Ginekomastia olbrzymia od 12 000 zł
Podniesienie piersi (mastopeksja) od 15 000 zł
Powiększenie piersi implantami okrągłymi od 17 000 zł
Powiększenie piersi implantami anatomicznymi od 18 000 zł
Podniesienie piersi z powiększeniem od 19 000 zł
Powiększenie piersi implantami anatomicznymi z lipomodelingiem od 24 000 zł
Powiększenie piersi implantami okrągłymi z lipomodelingiem od 22 000 zł
Redukcja piersi od 14 000 zł
Redukcja z podniesieniem piersi od 20 000 zł
Wyjęcie implantów
od 11 000 zł
Wymiana implantów
od 19 000 zł
Wymiana implantów z podniesieniem piersi
od 22 000 zł
Symetryzacja piersi - powiększenie lub zmniejszenie jednej piersi od 10 000 zł
Chirurgia ogólna
Całkowite usunięcie piersi (znieczulenie ogólne, pobyt 2-3 doby) 9 000 zł
Cholecytostektomia laparoskopowa - wycięcie pęcherzyka żółciowego (znieczulenie, pobyt 1 doba) 5 500 zł
Leczenie hemoroidów 4 500 zł
Leczenie oszczędzające w raku piersi (wycięcie onkoplastyczne guza i biopsja węzła wartowniczego w znieczuleniu ogólnym) 7 500 -10 000 zł
Leczenie przetoki odbytniczej 3 500 - 5 000 zł
Leczenie szczeliny odbytu 4 000 zł
Nacięcie ropnia piersi w znieczuleniu ogólnym 2 500 zł
Operacja nadnercza 6 500 - 9 000 zł
Operacja przepukliny brzusznej (znieczulenie ogólne, pobyt 1 doba) 2 500 - 5 500 zł
Operacja przepukliny brzusznej z wszczepieniem siatki (znieczulenie ogólne, pobyt 1 doba) 3 500 - 9 000 zł
Operacja przepukliny pachwinowej tradycyjna z wszyciem siatki (znieczulenie ogólne)
3 500 - 6 000 zł
Operacja przepukliny pachwinowej tradycyjna bez użycia siatki (znieczulenie ogólne)
3 000 - 4 500 zł
Operacja tarczycy 5 000 - 8 000 zł
Operacja tarczycy - onkologicznie 10 500 - 13 000 zł
Operacja żylaków (znieczulenie, pobyt 1 doba) 3 500 zł
Operacja żylaków z zespołem pozakrzepowym (znieczulenie, pobyt 1 doba) 5 000 zł
Wycięcie guzka piersi w zależności od wielkości i położenia guza (znieczulenie ogólne)
3 500 - 6 000 zł
Wycięcie obwodowych węzłów chłonnych (znieczulenie, pobyt 1 doba) 4 500 - 9 000 zł
Wycięcie zmian skórnych, nacięcie ropnia (znieczulenie miejscowe) 1 500 - 3 000 zł
Wycięcie zmian skórnych (techniki plastyczne, przeszczep skóry w znieczuleniu ogólnym) 2 500 - 6 000 zł
Laserowa hemoroidektomia z usunięciem fałdów anodermalnych 4 500 - 5 500 zł
Laserowa opercja szczeliny odbytu 4 000 zł
Laserowe zamknięcie zatoki włosowej (torbieli pilonidalnej) 4 000 - 5 000 zł
Laserowe zamknięcie przetoki okołodbytniczej 4 500 - 8 000 zł
Chirugiczne leczenie wypadania odbytnicy 10 000 zł

Kontakt z oddziałem

Lekarz kierujący oddziałem
lek. Kamil Dryżałowski
 
Sekretariat medyczny

pon. - pt.: 8:00 - 15:00

+48 17 773 58 77

chirurgia@pro-familia.pl

Chirurgia piersi, estetyka piersi - dr n.med. Artur Bocian
 
Małgorzata Puchała

pon. - pt.: 8:00 - 16:00

+48 886 606 880

malgorzata.puchala@pro-familia.pl