Ginekologia Plastyczna i Rekonstrukcyjna to dziedzina medycyny, która odpowiada potrzebom kobiet XXI wieku. Dąży nie tylko, jak się potocznie uważa do upiększania okolic intymnych, ale służy przede wszystkim korekcie wad anatomicznych oraz tych, wynikających z urazów mechanicznych, uszkodzeń okołoporodowych, naturalnych procesów starzenia i powstawania zaburzeń statyki narządów płciowych. To szeroka dziedzina medycyny, w której dzięki specjalistyczym zabiegom możliwe jest przywrócenie prawidłowego wyglądu okolic intymnych. Zabiegi wykonuje dr n. med. Iwona Gabriel, specjalista ginekolog-położnik, która jako jedyna lekarka z Polski odbyła prestiżowy kurs ginekologii estetycznej w klinice dr Reda Alinsoda w Stanach Zjednoczonych (South Coast Urogynecology Center, Laguna Beach). 

  • Labioplastyka - przerost warg sromowych mniejszych jest przypadłością kobiet niezależnie od wieku. Może zostać skorygowany poprzez częściowe, wyrównawcze usunięcie naddatku warg sromowych mniejszych. Zabieg wykonywany jest w trybie jednodniowym. Czas trwania zabiegu waha się między 0,5h do 1h. Długość czasu obserwacji po zabiegu wynika z zastosowanego znieczulenia oraz przebiegu operacji. Zwykle czas gojenia wynosi ok. 2 tygodnie, natomiast do 6 tygodni nie należy podejmować wysiłku fizycznego i aktywności seksualnej. Przebieg procesu gojenia jest indywidualny dla każdej pacjentki.  

  • Plastyka pochwy - Waginoplastyka - zabieg polega na wykonaniu korekty ścian pochwy, które w wyniku naturalnych procesów starzenia utraciły elastyczność. W celu przywrócenia sprężystości okolic intymnych stosujemy małoinwazyjne metody. Waginoplastyka stosowana jest również w przypadku zaburzeń statyki.

  • Korekta krocza po porodzie - Perineoplastyka

 specjalista położnictwa i ginekologii

Ostateczną cenę zabiegu podaje lekarz po konsultacji.

Plastyka ściany pochwy (bez ceny implantu)4 000 - 5 000 zł
Plastyka przedniej i tylnej ściany pochwy (bez ceny implantu)5 000 - 6 500 zł
Przezpochwowe usunięcie macicy z plastyką ściany pochwy6 500 zł
Implanty w nietrzymaniu moczu i zaburzeniach statyki narządu rodnego (TVT, TOT z ceną implantu)4 500 zł
Operacja plastyczna warg sromowych (labioplastyka)

4 000 zł

Kontakt

Koordynator

Małgorzata Puchała

pon. - pt.: 8:00 - 16:00

+48 886 606 880

chirurgiaplastyczna@pro-familia.pl