Szpital Specjalistyczny Pro-Familia

Ginekologia Plastyczna i Rekonstrukcyjna to dziedzina medycyny, która odpowiada potrzebom kobiet XXI wieku. Dąży nie tylko, jak się potocznie uważa do upiększania okolic intymnych, ale służy przede wszystkim korekcie wad anatomicznych oraz tych, wynikających z urazów mechanicznych, uszkodzeń okołoporodowych, naturalnych procesów starzenia i powstawania zaburzeń statyki narządów płciowych. To szeroka dziedzina medycyny, w której dzięki specjalistycznym zabiegom możliwe jest przywrócenie prawidłowego wyglądu okolic intymnych. W naszym szpitalu zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonuje
dr n. med. Robert Bartkowiak
, specjalista ginekolog - położnik

 • Labioplastyka - przerost warg sromowych mniejszych jest przypadłością kobiet niezależnie od wieku. Może zostać skorygowany poprzez częściowe, wyrównawcze usunięcie naddatku warg sromowych mniejszych. Zabieg wykonywany jest w trybie jednodniowym. Czas trwania zabiegu waha się między 0,5h do 1h. Długość czasu obserwacji po zabiegu wynika z zastosowanego znieczulenia oraz przebiegu operacji. Zwykle czas gojenia wynosi ok. 2 tygodnie, natomiast do 6 tygodni nie należy podejmować wysiłku fizycznego i aktywności seksualnej. Przebieg procesu gojenia jest indywidualny dla każdej pacjentki.  

 • Plastyka pochwy - Waginoplastyka - zabieg polega na wykonaniu korekty ścian pochwy, które w wyniku naturalnych procesów starzenia utraciły elastyczność. W celu przywrócenia sprężystości okolic intymnych stosujemy małoinwazyjne metody. Waginoplastyka stosowana jest również w przypadku zaburzeń statyki.

 • Korekta krocza po porodzie - Perineoplastyka

 • Plastyka napletka łechtaczki

 • Modelowanie warg sromowych większych i mniejszych preparatami kwasu hialuronowego

 • Augmentacja punktu G kwasem hialuronowym

 • Zabieg typu O-shot z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, poprawiający funkcje seksualne

Przed planowanym zabiegiem w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA obligatoryjna jest wizyta w Poradni Anestezjologicznej celem kwalifikacji.

Brak konsultacji anestezjologicznej może być podstawą do niewykonania zabiegu. Przed planowanym terminem zabiegu Pacjent musi wykonać pakiet badań laboratoryjnych (badania są bezpłatne wyłącznie przy zastosowaniu poniższej instrukcji):

 • Morfologia
 • Elektrolity K, NA, CL
 • Kreatynina
 • Glukoza
 • Układ krzepnięcia
 • Potwierdzona Grupa krwi (wykonanie grupy krwi nie jest wymagane, jeżeli posiadasz KREW KARTĘ).

 

INSTRUKCJA POSTĘPOWANIA PACJENTA

 1. Po wyznaczeniu terminu zabiegu przez lekarza, zgłoś się do Rejestracji Szpitala celem wyznaczenia terminu konsultacji anestezjologicznej. Możesz również skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu: 17 773 57 00.

KONSULTACJA ANESTEZJOLOGICZNA MUSI ODBYĆ SIĘ W TERMINIE:

 • Zabieg finansowany przez NFZ – konsultacja musi odbyć się pomiędzy 8 a 14 dniem przed planowanym dniem przyjęcia do szpitala.
 • Zabieg prywatny – konsultacja musi odbyć się pomiędzy 3 a 14 dniem przed planowanym dniem przyjęcia do szpitala.
 1. Badania laboratoryjne zostaną Ci zlecone przez lekarza, który kieruje Cię na zabieg lub lekarza anestezjologa podczas konsultacji anestezjologicznej. Możesz je wykonać po wizycie u anestezjologa w tym samym dniu (pamiętaj jednak o tym, że przed badaniem nie możesz nic jeść przez 4 godziny).

  Badania laboratoryjne wykonaj w placówce ALAB LABORATORIA – tylko wtedy będą bezpłatne, niezależnie od rodzaju finansowania zabiegu.

  Badania ważne są 14 dni przed planowaną datą zabiegu.

 1. Na konsultację zabierz dokumentację medyczną, którą posiadasz.

      4. W dniu konsultacji zgłoś się do rejestracji (budynek C) – 1 piętro. W przypadku zabiegu prywatnego ureguluj płatność za konsultację (badania laboratoryjne są w cenie konsultacji).

      5. Zgłoś się 30 minut przed terminem konsultacji w celu wypełnienia potrzebnych dokumentów oraz wykonania badania EKG.

Ostateczną cenę zabiegu podaje lekarz po konsultacji.

Konsultacja z zakresu Ginekologii Estetycznej 220 zł
Plastyka ściany pochwy (bez ceny implantu) 4 500 - 5 500 zł
Plastyka przedniej i tylnej ściany pochwy (bez ceny implantu) 5 500 - 6 500 zł
Przezpochwowe usunięcie macicy z plastyką ściany pochwy 7 000 zł
Operacja plastyczna warg sromowych (labioplastyka) 4 500 - 5 500 zł

Kontakt

Koordynator

Małgorzata Puchała

pon. - pt.: 8:00 - 16:00

+48 886 606 880

chirurgiaplastyczna@pro-familia.pl