Szpital Specjalistyczny Pro-Familia


Wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii piersi i chirurgii onkologicznej. Przeprowadzamy także zabiegi tzw. małej chirurgii, dotyczące zmian skóry i tkanki podskórnej. Stosujemy małoinwazyjne techniki operacyjne (laparoskopia). To metoda, która pozwala przez niewielkie nacięcia w skórze diagnozować i leczyć. Charakteryzuje się o wiele mniejszymi niż po klasycznym zabiegu dolegliwościami bólowymi, szybszym powrotem do zdrowia oraz niższym ryzykiem powikłań.

Jesteśmy jedynym szpitalem na Podkarpaciu, który wykonuje nowatorski zabieg usunięcia gruczołu piersiowego z jednoczasową rekonstrukcją. Przeprowadzamy także zabieg prewencyjnej mastektomii u nosicielek mutacji genów BRCA1 i BRCA2. Pacjentkami zajmuje się jeden z najbardziej cenionych chirurgów w Polsce dr n. med. Artur Bocian, który w naszym szpitalu wykonuje również zabiegi estetyczne - m.in. powiększanie piersi implantami lub z użyciem tłuszczu własnego - lipofiling. 

Operacje wykonywane są na nowoczesnym Bloku Operacyjnym, który połączony jest z salą wybudzeń i Oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej – który zapewnia stały nadzór pooperacyjny. Nad zdrowiem pacjentów czuwa wykwalifikowany zespół specjalistów - lekarzy i pielęgniarek, których pracą kieruje lek. Kamil Dryżałowski, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej.

Zabiegi wykonywane są w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.