Pacentów przyjmuje fizjoterapeutka uroginekologiczna Izabela Smolarz – Specjalista Rehabilitacji Okołoporodowej, Certyfikowana Terapeutka metody BEBO oraz Ogólnopolskiego Programu Atrakcyjna Mama.

Jeżeli chcesz zadbać o swoje ciało w ciąży i przygotować się do rozwiązania, nauczyć się świadomej kontroli mięśni dna miednicy lub jesteś po porodzie, czujesz dyskomfort i ból w kroczu, odczuwasz dyskomfort w okolicy blizn pozabiegowych, Twoje stosunki seksualne są bolesne albo borykasz się z problemem nietrzymania moczu czy rozejściem mięśni prostych brzucha - skorzystaj z pomocy i wsparcia doświadczonej fizjoterapeutki uroginekologicznej w Rzeszowie.

W gabinecie otrzymasz pomoc m.in. w zakresie:

  • Profilaktyka i rehabilitacja dna miednicy (profilaktyka i leczenia nietrzymania moczu i  pęcherza nadreaktywnego, trening mięśni dna miednicy, ból okolicy miednicy mniejszej, bóle przy stosunkach, obniżenia narządów rodnych, hemoroidy, bolesne miesiączki, zaparcia)
  • Rehabilitacja w ciąży i w połogu (przygotowanie do porodu, dolegliwości bólowe kręgosłupa i kości guzicznej, rwa kulszowa, profilaktyka lub leczenie rozejścia kresy białej i spojenia łonowego, normalizacja napięć mięśni brzucha i powrót do jego kształtu sprzed ciąży)

Terapia blizn (po porodzie zakończonycm cięciem cesarskim lub po nacięciu krocza) 

  1. W przypadku ciąży na wizytę należy przynieść pisemną zgodę o braku przeciwwskazań do wykonywania fizjoterapii od lekarza prowadzącego oraz kartę ciąży.
  2. Na wizytę fizjoterapeutyczną można zapisać się już tydzień po porodzie. Im szybciej, tym lepiej dla regeneracji Twoich narządów rodnych, MDM czy brzucha.
  3. Zabierz ze sobą komfortową bieliznę i wygodny strój sportowy.
  4. Jeśli przychodzisz z problemem MDM to koniecznie przed wizytą wypełnij dzienniczek mikcji i przynieś go na wizytę.
  5. Przypomnij sobie wszystkie urazy i wypadki, nawet te z dzieciństwa, ponieważ mogą być kluczowe dla twoich dolegliwości.
  6. Zastanów się jakie formy aktywności podejmowałaś przed i w trakcie ciąży oraz jak często.
Załączniki:

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzony zostaje dokładny wywiad oraz badanie fizjoterapeutyczne w celu diagnostyki. Następnie zostaje ustalony indywidualny plan fizjoterapii i zazwyczaj już na pierwszej wizycie rozpoczynamy wstępną terapię. Czas trwania wizyty diagnostycznej to ok. 40-60 min. Czas trwania kolejnych wizyt jest ustalany indywidualnie.

certyfikowany terapeuta uroginekologiczny, specjalista rehabilitacji okołoporodowej

Rehabilitacja indywidualna
150 zł