1. Czy poród w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia jest płatny?

Szpital posiada kontrakt z NFZ co oznacza, że dla wszystkich ubezpiecznych Pacjentek poród oraz pobyt w szpitalu mamy i noworodka jest bezpłatny.

2. Czy aby poród mógł odbyć się w Pro-Familia trzeba mieć lekarza prowadzącego z Pro-Familii? 

Nie. Nigdy nie było takiego wymogu. Blisko 50 procent naszych Pacjentek jest spoza Rzeszowa, które mają lekarzy prowadzących w swoich rodzinnych miastach. 

3. Czy PRO-FAMILIA posiada OIOM dla noworodków? 

Oczywiście. Oddział Naonatologiczny z Intensywną Opieką Medyczną w PRO-FAMILI to jeden z największych tego typu ośrodków na Podkarpaciu. Oddział posiada III poziom referencyjny, co oznacza, że szpital oraz personel spełnia rygorystyczne warunki i posiada uprawnienia do opieki nad najrudzniejszymi przypadkami. Najmniejszy hospitalizowany Pacjent ważył zaledwie 400 g. Na oddziale hospitalizowane są wcześniaki oraz noworodki urodzone nie tylko w PRO-FAMILII ale przywiezione na specjalistyczne leczenie z innych szpitali w regionie. 

4. Czy poradnia ginekologiczna działa w ramach kontraktu z NFZ?

Poradnia ginekologiczno-położnicza działa w ramach NFZ oraz prywatnie. Więcej szczegółów tutaj.

5. Czy podczas pobytu w szpitalu kobieta może liczyć na wsparcie psychologa?

Oczywiście. Świezo upieczona mama może liczyć nie tylko na wsparcie psychologa, ale także położnej laktacynej, dietetyka i fizjoterapeutki uroginekologicznej. Ponadto w terminie do 6 tygodnia może skorzystać z bezpłatnej konsultacji u psychologa i dietetyka, a terminie do 2 tygodni - położnej laktacyjnej. 

6. Czy to prawda, że w szpitalu działa Bank Mleka?

Tak to prawda. Nasz Bank Mleka ma już dwa lata. Więcej szczegółów tutaj.

Boks