LEKARZE NAGRALI PŁYTĘ Z BAJKAMI DLA DZIECI

“Lekarze dzieciom – najpiękniejsze bajki” to tytuł słuchowiska, którego realizacji podjęli się specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego PRO-FAMILIA. Na płycie znalazło się 12 bajek, w tym kultowa  “Lokomotywa”, “Ptasie Radio” czy “Entliczek – pętliczek”.

  • Pobyt w szpitalu to dla dziecka, niezależnie od wieku, duże wyzwanie. Procedury medyczne, nowe otoczenie, nierzadko ból związany z chorobą. To wszystko sprawia, że maluch zwykle nie czuje się komfortowo. Dlatego od samego początku powstania naszego oddziału pediatrycznego robimy wszystko aby ten stres zminimalizować. Nasze sale są barwne, przytulne i zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Oddział bardziej przypomina baśniowy las niż szpital. Jest też przestronny plac zabaw – wylicza lek. Grzegorz Siteń, ordynator oddziału pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA.
  • Płyta z pięknymi bajkami to kolejny krok aby ulżyć maluchom w chorobie – dodaje.

W nagranie płyty zaangażowało się w sumie 10 specjalistów, którzy na co dzień zajmują się dziećmi: pediatrzy, neonatolodzy, pielęgniarki, ortopeda dziecięcy, a także m.in. fizjoterapeutka.

  • Wybraliśmy kultowe bajki, które zna większość z nas. Na płycie znalazły się utwory takie jak ptasie radio, lokomotywa, żaba czy kaczka dziwaczka. Zabierając dzieci w ten bajkowy świat chcemy im pokazać, że lekarze są po ich stronie – dodaje lekarz.

Płyty zostały wyprodukowane w nakładzie 500 sztuk. Taki prezent przy wypisie ze szpitala otrzymuje każdy pacjent oddziału pediatrii oraz ortopedii dziecięcej.

  • Bajki w naszym wykonaniu są dostępne także w formie online – playlista z utworami została zamieszczona m.in. na YouTubie. W najbliższym czasie na oddziałach pojawią się  również specjalne naklejki z kodem QR. To ułatwi dostęp do bajek każdemu za pośrednictwem telefonu komórkowego. Aby posłuchac bajek, wystarczy, że rodzic zeskanuje telefonem kod QR - z uśmiechem mówi dr Siteń.

AKTYWNY LINK DO BAJEK:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLpg13SiChYwUjQJAtJ7iKDBYoBtq0REho

Partnerem strategicznym projektu jest BebiProgram.

_____

Oddział Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA działa w ramach kontraktu z NFZ

i każdego roku zapewnia opiekę szpitalną ponad 800 dzieciom.

Lekarze nagrali płytę dla dzieci