Szpital Specjalistyczny Pro-Familia

Informacje ogólne

Twoje mleko to bezcenny dar, który możesz podarować swojemu dziecku już od pierwszych chwil życia. Jest idealnym, indywidualnie przygotowanym pożywieniem dla Twojego maluszka, w którym znajdują się wszystkie najlepsze składniki odżywcze. Dlatego nie poddawaj się jeżeli na początku swojej mlecznej drogi napotkasz trudności. Podczas karmienia piersią, szczególnie w pierwszych tygodniach po porodzie, mogą pojawić się różne problemy.

Zapraszamy do Poradni Latacyjnej, w której zostaniesz otoczona opieką doświadczonych doradców laktacyjnych.

Wizyty w Poradni Latacyjnej dla Pacjentek, które urodziły w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA są bezpłatne. Na wizytę należy zabrać ze sobą kartę wypisową ze szpitala. 

  • Porady  laktacyjne udzielane są stacjonarnie. Wszystkie konsultacje należy wcześniej zarezerwować.
  • Nasz cel to skuteczna pomoc, dlatego nie udzielamy porad telefonicznych. Karmienie piersią to wyjątkowy akt w duecie: mama - dziecko. Musimy Was zobaczyć, aby móc wspólnie rozwiązać problem.
  • Na wizytę w Poradni Laktacyjnej zgłoś się maluszkiem.
  • Zabierz ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, tetrową pieluszkę, ubranka na zmianę i jeżeli używasz - sprzęt laktacyjny np. laktator, nakładki laktacyjne. Jeśli maluch jest dokarmiany, weź ze sobą porcję mleka.


Przygotowanie do wizyty

  • Podczas wizyty dziecko nie może być syte, nakarm maluszka co najmniej godzinę wcześniej.
  • Jeżeli  dokarmiasz dziecko, zabierz ze sobą butelkę oraz mleko lub laktator (gdy matka odciąga pokarm).