To jedyny ośrodek w regionie podchodzący kompleksowo do leczeniem otyłości. Zajmujemy się chirurgicznym leczeniem otyłości, a także leczeniem zachowawczym  zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Naszymi pacjentami opiekuje się zespół specjalistów: dietetycy, psycholodzy, chirurdzy, fizjoterapeuci, trenerzy personalni, a także lekarze różnych specjalności: diabetolodzy, pulmonolodzy, laryngolodzy, stomatolodzy, kardiolodzy i interniści.

Aby osiągnąć wyznaczony cel, przygotujemy dla Ciebie indywidualny program leczenia, dostosowany do Twoich możliwości, wieku oraz chorób z którymi się borykasz.

Zanim jednak zaczniemy, wykonamy szczegółową diagnostyke i analizę Twojego dotychczasowego stylu życia. Uzbrojeni w taką wiedzę, zaproponujemy bezpieczną i skuteczną metodę leczenia.

Chirurgiczne leczenie otyłości to ostateczny etap. Gdy inne metody zawodzą, należy zgłosić się do poradni, gdzie lekarze wykonają odpowiednią kwalifikację. Wstępne kryterium to tzw. wskaźnik masy ciała (BMI). Jeżeli przekracza 40, rozważane jest leczenie operacyjne.

Zabieg bariatryczny zmienia sposób funkcjonowania przewodu pokarmowego. Zmniejsza się jednak nie tylko objętość żołądka. Mówiąc w dużym uproszczeniu, maleje także produkcja i wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za uczucie głodu. Zwiększa się natomiast produkcja hormonów, wywołujących uczucie sytości. Dzięki operacji chory może stracić zbędne kilogramy, ale co najważniejsze - poprawia się poziom glukozy, normalizuje ciśnienie tętnicze, lepiej funkcjonuje układ krążenia czy układ oddechowy. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko śmierci z powodu otyłości, która dziś na świecie zabija więcej ludzi niż nowotwory. Stosujemysą dwie metody, uznawane za "złoty standard" w chirurgicznym leczeniu otyłości. Są nimi: laparoskopowe wyłączenie żołądka na pętli Roux oraz  laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka. 

Zabiegi wykonywane są w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.

mgr Agnieszka Chmiel

Koordynator Programu Bariatrycznego

specjalista chirurgii ogólnej

specjalista chirurgii ogólnej

specjalista psychologii klinicznej, psychoonkolog, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji

Ukończyła psychologię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie, następnie 4-letni kurs psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie. W Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ w Krakowie ukończyła „Psychoonkologię w praktyce klinicznej” uzyskując dodatkowe uprawnienia zawodowe psychologa-psychoonkologa.

W maju 2021r. ukończyła specjalizację kliniczną z zakresu zaburzeń psychicznych w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach k. Warszawy uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie psychologia kliniczna. Zajmuje się diagnostyką i konsultacją osób dorosłych w zakresie zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych oraz zaburzeń odżywiania. Obszar szczególnych zainteresowań zawodowych to wsparcie dla osób chorujących onkologicznie oraz ich bliskich. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

 


Zabiegi wykonywane są w ramach NFZ oraz prywatnie.

Chirurgiczne leczenie osób dorosłych
Konsultacja chirurga bariatrycznego 250 zł
Zabieg laparoskopowej rękawowej resekcji żołądka
27 900 zł
Zabieg endoskopowego wprowadzenia balonu do żołądka
7 900 zł
Zabieg endoskopowego usunięcia balonu z żołądka
2 300 zł
Rewizyjny zabieg bariatryczny
od 29 000 zł
Zabieg endoskopowego wprowadzenia samorozprężalnego stentu żołądkowego w leczeniu nieszczelności po zabiegu bariatrycznym 19 000 zł

 

Rejestracja

Koordynator Programu Bariatrycznego - Leczenie Chirurgiczne

 Agnieszka Chmiel

+48 791 088 184

agnieszka.chmiel@pro-familia.pl