1

To jedyny ośrodek w regionie podchodzący kompleksowo do leczeniem otyłości. Zajmujemy się chirurgicznym leczeniem otyłości, a także leczeniem zachowawczym  zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Naszymi pacjentami opiekuje się zespół specjalistów: dietetycy, psycholodzy, chirurdzy, fizjoterapeuci, trenerzy personalni, a także lekarze różnych specjalności: diabetolodzy, pulmonolodzy, laryngolodzy, stomatolodzy, kardiolodzy i interniści.

Aby osiągnąć wyznaczony cel, przygotujemy dla Ciebie indywidualny program leczenia, dostosowany do Twoich możliwości, wieku oraz chorób z którymi się borykasz.

Zanim jednak zaczniemy, wykonamy szczegółową diagnostyke i analizę Twojego dotychczasowego stylu życia. Uzbrojeni w taką wiedzę, zaproponujemy bezpieczną i skuteczną metodę leczenia.

Chirurgiczne leczenie otyłości to ostateczny etap. Gdy inne metody zawodzą, należy zgłosić się do poradni, gdzie lekarze wykonają odpowiednią kwalifikację. Wstępne kryterium to tzw. wskaźnik masy ciała (BMI). Jeżeli przekracza 40, rozważane jest leczenie operacyjne.

Zabieg bariatryczny zmienia sposób funkcjonowania przewodu pokarmowego. Zmniejsza się jednak nie tylko objętość żołądka. Mówiąc w dużym uproszczeniu, maleje także produkcja i wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za uczucie głodu. Zwiększa się natomiast produkcja hormonów, wywołujących uczucie sytości. Dzięki operacji chory może stracić zbędne kilogramy, ale co najważniejsze - poprawia się poziom glukozy, normalizuje ciśnienie tętnicze, lepiej funkcjonuje układ krążenia czy układ oddechowy. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko śmierci z powodu otyłości, która dziś na świecie zabija więcej ludzi niż nowotwory. Stosujemysą dwie metody, uznawane za "złoty standard" w chirurgicznym leczeniu otyłości. Są nimi: laparoskopowe wyłączenie żołądka na pętli Roux oraz  laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka. 

Zabiegi wykonywane są w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat chirurgicznego leczenia otyłości, zastanawiasz się jak wygląda przygotowanie do zabiegu i życie po – weź udział w bezpłatnych spotkaniach edukacyjnych, które odbywają się cyklicznie w każdy trzeci czwartek miesiąca o godzinie 16:00  w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA. W trakcie spotkań uczestnicy mogą nie tylko wysłuchać ciekawych wystąpień specjalistów poświęconych leczeniu otyłości ale także podzielić się wzajemnymi doświadczeniami.

W naszym szpitalu odbywają się także zajęcia PLUS SIZE.  To idealna propozycja dla osób z dużą nadwagą lub borykających się z problemem otyłości. Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie pod okiem doświadczonego trenera. Obowiązują wcześniejsze zapisy: 17 773 58 05

Tylko kompleksowe podejście do problemu otyłości daje pacjentowi szansę na skuteczne pozbycie się zbędnych kilogramów i stałą zmianę nawyków żywieniowych.

4 filary opieki - klucz do sukcesu!

Kompleksowy program leczenia pozwoli stworzyć trwały fundament dla zdrowego życia bez efektu jojo z wysoką skutecznością! Nasz program leczenia otyłości oparty jest na 4 filarach.

1. Odpowiednia diagnostyka.
2. Indywidualnie opracowana dieta.
3. Wsparcie psychologiczne.
4. Regularna aktywność fizyczna wdrożona pod okiem profesjonalnych instruktorów sportu.

3-miesięczny pakiet - 3 KROKI DO ZDROWIA

W cenie:

- 2 spotkania z lekarzem
- 2-krotne wykonanie badań laboratoryjnych
- 3 wizyty u psychologa
- 5 wizyt u dietetyka, w tym przygotowanie jadłospisu
- 1 wizyta indywidualne z trenerem
- 24 zajęć ćwiczeniowych

Zalety programu:

- Małe grupy ćwiczeniowe 6-8 osób
- Stały kontakt z naszymi specjalistami
- Profesjonalne przygotowane materiały edukacyjne

*Program zostanie uruchomiony jeśli zostanie zebrana grupa 6 osobowa.

3-miesięczny pakiet - 3 KROKI DO ZDROWIA (niestacjonarne)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszym Pacjentów niestacjonarnym przygotowaliśmy program 3 KROKI DO ZDROWIA umożliwiający kompleksową opiekę wszystkich specjalistów. Jednak ze względu na mniejszą możliwość przyjazdów do naszego Szpitala nasi TRENERZY w ramach wizyt indywidualnych przedstawią również plan ćwiczeń na okres trwania programu.

W cenie:

- 2 spotkania z lekarzem 
2-krotne wykonanie badań laboratoryjnych
- 3 wizyty u psychologa
- 5 wizyt u dietetyka, w tym przygotowanie jadłospisu
- 1 wizyta indywidualna z trenerem

3-miesięczny pakiet - ZDROWY TALERZ

Pakiet przygotowany dla dorosłych zarówno z niedoborem masy ciała jak i z jej nadmiarem.  Szczególnie przygotowany w celu oceny stanu zdrowia pacjenta, a nastąpienie zmiany sposób odżywiania pacjenta. W ramach pakietu zostanie przygotowania karta diagnostyczna pacjenta, która będzie zawierała ocenę aktualnego stanu zdrowia przygotowanego przez specjalistów: lekarza i dietetyka. Ponadto zostanie przygotowany 7 dniowy indywidualny jadłospis zawierający rónież materiały edukacyjne z zakresu zdrowych nawyków żywieniowych.

W cenie:

- 2 spotkania z lekarzem 
2-krotne wykonanie badań laboratoryjnych
- 6 wizyt u dietetyka, w tym stworzenie jadłospisu
- materiały edukacyjne

PAKIET DIAGNOSTYCZNY - minimalny

Pakiet przygotowany w celu oceny stanu zdrowia pacjenta, ze szczególnym naciskiem na sposób odżywiania pacjenta. W ramach pakietu zostanie przygotowania karta diagnostyczna pacjenta, która będzie zawierała ocenę aktualnego stanu zdrowia przygotowanego przez specjalistów: lekarza i dietetyka. Ponadto zostanie przygotowany 7 dniowy indywidualny jadłospis zawierający również materiały edukacyjne z zakresu zdrowych nawyków żywieniowych.

W cenie:

- 1 spotkania z lekarzem 
- wykonanie badań laboratoryjnych
- 2 wizyty dietetyczne w tym jadłospis

PAKIET DIAGNOSTYCZNY - maksymalny

Pakiet przygotowany w celu oceny stanu zdrowia pacjenta, ze szczególnym naciskiem na sposób odżywiania pacjenta i jego aktywność fizyczną. W ramach pakietu zostanie przygotowania karta diagnostyczna pacjenta, która będzie zawierała ocenę aktualnego stanu zdrowia przygotowanego przez specjalistów: lekarza, psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta, specjalistyczne badanie krwi i moczu. Ponadto zostanie przygotowany 7 dniowy indywidualny jadłospis zawierający również materiały edukacyjne z zakresu zdrowych nawyków żywieniowych.

W cenie:

- 1 spotkania z lekarzem
- wykonanie badań laboratoryjnych
- 3 wizyty u psychologa
- 2 wizyty u dietetyka, w tym stworzenie jadłospisu
- 1 wizyta indywidualna z trenerem

Niemal co czwarte dziecko w wieku szkolnym i gimnazjum waży za dużo – wynika z badań Instytutu Żywności i Żywienia. Im wcześniej zaczynają sie problemy z wagą, tym większe ryzyko rozwoju groźnych chorób w wieku dorosłym. Jak zapobiec katastrofie? Kluczowa jest zmiana nawyków żywieniowych i ruch. W walce z nadwagą pomoże nasz zespół!

Program  3 KROKI DO ZDROWIA to kompleksowa pomoc zespołu specjalistów, która pozwoli na poprawienie jakości zdrowia dziecka. Nasz cel to nie tylko redukcja zbędnych kilogramów, ale także nauka zdrowego stylu życia – w miłej i przyjaznej atmosferze, dostosowanej do wieku dziecka.
 

3-miesięczny pakiet - 3 KROKI DO ZDROWIA

W cenie:

- 2 spotkania z lekarzem pediatrią
- badania laboratoryjne x 2
- 4 wizyty u psychologa
- 5 wizyt u dietetyka, w tym przygotowanie jadłospisu
- 2 wizyty indywidualne u fizjoterapeuty
- 11 zajęć ogólnorozwojowych

Zalety programu:

- Małe grupy ćwiczeniowe 6-8 osób.
- Podział grup wg wieku 8-10, 11-13, 14-16.
- Stały kontakt z naszymi specjalistami.
- Profesjonalne przygotowane materiały edukacyjne.

*Program zostanie uruchomiony jeśli zostanie zebrana grupa 6 osobowa.

3-miesięczny pakiet - 3 KROKI DO ZDROWIA (bez zajęć sportowych)

W cenie:

- 2 spotkania z lekarzem pediatrią
- badania laboratoryjne x 2
- 5 wizyt u psychologa
- 5 wizyt u dietetyka, w tym przygotowanie jadłospisu
- 2 wizyty indywidualne u fizjoterapeutów

3-miesięczny pakiet - ZDROWY TALERZ

Pakiet przygotowany dla dzieci zarówno z niedoborem masy ciała jak i z jej nadmiarem.  W ramach pakietu zostanie przygotowania karta diagnostyczna pacjenta, która będzie zawierała ocenę aktualnego stanu zdrowia przygotowanego przez specjalistów: pediatra i dietetyk. Ponadto zostanie przygotowany 7 dniowy indywidualny jadłospis zawierający również materiały edukacyjne z zakresu zdrowych nawyków żywieniowych.

W cenie:

- 2 spotkania z lekarzem pediatrią
- badania laboratoryjne x2
- 6 wizyt u dietetyka, w tym stworzenie jadłospisu
- materiały edukacyjne

PAKIET DIAGNOSTYCZNY - podstawowy

Pakiet przygotowany w celu oceny stanu zdrowia młodego pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem sposobu odżywiania. W ramach pakietu zostanie przygotowania karta diagnostyczna pacjenta, która będzie zawierała ocenę aktualnego stanu zdrowia przygotowanego przez specjalistów: pediatra i dietetyk. Ponadto zostanie przygotowany 7 dniowy indywidualny jadłospis zawierający również materiały edukacyjne z zakresu zdrowych nawyków żywieniowych.

W cenie:

- 1 spotkania z lekarzem pediatrią
- wykonanie badań laboratoryjnych
- 2 wizyty dietetyczne w tym jadłospis

PAKIET DIAGNOSTYCZNY - rozszerzony

Pakiet przygotowany w celu oceny stanu zdrowia młodego pacjenta, ze szczególnym naciskiem na sposób odżywiania i aktywność fizyczną. W ramach pakietu zostanie przygotowania karta diagnostyczna, która będzie zawierała ocenę aktualnego stanu zdrowia przygotowanego przez specjalistów: pediatra, psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta. Ponadto zostaną wykonane specjalistyczne badanie krwi i moczu. Przygotujemy też 7 dniowy indywidualny jadłospis z materiałami edukacyjnymi z zakresu zdrowych nawyków żywieniowych.

W cenie:

- 1 spotkania z lekarzem pediatrią
- wykonanie badań laboratoryjnych
- 3 wizyty u psychologa
- 2 wizyty u dietetyka, w tym stworzenie jadłospisu
- 1 wizyta indywidualne u fizjoterapeuty

  • Profilaktyka i wczesna interwencja logopedyczna : diagnoza i terapia
  • Opieka nad wcześniakiem
  • Zaburzenia funkcji poboru pokarmu (koordynacja ssanie - połykanie - oddychanie, pierwsza łyżeczka, wprowadzanie konsystencji płynnych oraz gryzienie, żucie oraz odgryzanie pokarmów stałych) 
  • Zespoły genetyczne 
  • Wady wrodzone jamy ustnej (rozszczep warg i/lub podniebienia, skrócenie wędzidełka)
  • Opóźniony rozwój mowy
  • Rozpad komunikacji w wyniki chorób degeneracyjnych i uszkodzeń mózgu (afazja, dysfazja, dyzartria, dysfagia) 
mgr Agnieszka Chmiel

Dietetyk, Koordynator bariatrii

dr Barbara Piekło

Dietetyk
Koordynator Banku Mleka

specjalista chirurgii ogólnej

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog w trakcie specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej dla dzieci i młodzieży, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła 4 letnie szkolenie psychoterapeutyczne na oddziale leczenia zaburzeń osobowości i nerwic Szpitala Specjalistycznego J.Babińskiego w Krakowie oraz studia podyplomowe - interwencja kryzysowa. Prowadzi psychoterapię dzieci, młodzieży i dorosłych. Na co dzień wspiera pacjentki oddziału położniczego, ginekologii i patologii ciąży oraz rodziców dzieci urodzonych przedwcześnie.

dietetyk

fizjoterapeuta

dietetyk

specjalista otorynolaryngologii

Lekarz kierujacy Oddziałem Pediatrii

specjalista pediatrii, specjalista nefrologii

Lekarz kierujacy Oddziałem Pediatrii

specjalista pediatrii, specjalista nefrologii

Psycholog kliniczny

fizjoterapeutka, terapeutka metody NDT-Bobath

fizjoterapeutka, terapeutka metody NDT-Bobath i metody Vojty

specjalista diabetologii, specjalista chorób wewnętrznych

fizjoterapeutka, terapeutka metody NDT-Bobath i metody Vojty

specjalista endokrynologii, specjalista chorób wewnętrznych

psycholog, psychoterapeutka, psychoonkolog

Ukończyła psychologię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie, następnie 4-letni kurs psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie. W Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ w Krakowie ukończyła „Psychoonkologię w praktyce klinicznej” uzyskując dodatkowe uprawnienia zawodowe psychologa-psychoonkologa. Obecnie w trakcie specjalizacji klinicznej z zakresu zaburzeń psychicznych w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza. Zajmuje się terapią dzieci, młodzieży i dorosłych w zakesie zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń związanych z urazem psychicznym i czynnikami stresogennymi, zaburzeń odżywiania. Obszar szczególnych zainteresowań zawodowych to wsparcie dla osób chorujących onkologicznie oraz ich bliskich. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

Zabiegi wykonywane są w ramach NFZ oraz prywatnie.
 
Chirurgiczne leczenie osób dorosłych
Rękawowa resekcja żołądka z 3 dniowym pobytem21 000 zł
Założenie balonika5 300 zł
Usunięcie balonika1 000 zł
Założenie i usunięcia balonika6 300 zł
Pakiety dla dorosłych
3-miesięczny pakiet - 3 KROKI DO ZDROWIA2 360 zł
3-miesięczny pakiet - 3 KROKI DO ZDROWIA (niestacjonarnie)1 910 zł
3-miesięczny pakiet - ZDROWY TALERZ1 150 zł
PAKIET DIAGNOSTYCZNY - maksymalny1 180 zł
PAKIET DIAGNOSTYCZNY - minimalny750 zł
Pakiety dla dzieci i młodzieży
3-miesięczny pakiet - 3 KROKI DO ZDROWIA2 220 zł
3-miesięczny pakiet - 3 KROKI DO ZDROWIA (bez zajęć sportowych)1 890 zł
3-miesięczny pakiet - ZDROWY TALERZ990 zł
PAKIET DIAGNOSTYCZNY - podstawowy670 zł
PAKIET DIAGNOSTYCZNY - rozszerzony1 070 zł

Rejestracja

Informacja ogólna

+48 662 318 547

 
Koordynator Programu Bariatrycznego - Leczenie Chirurgiczne

 Agnieszka Chmiel

+48 791 088 184

agnieszka.chmiel@pro-familia.pl

 
Koordynator Programu dla Dorosłych

 Anna Skóra

+48 733 179 100

anna.skora@pro-familia.pl

 

Koordynator Programu dla Dzieci

 Barbara Piekło

+48 577 316 100

barbara.pieklo@pro-familia.pl