Szpital Specjalistyczny Pro-Familia

Specjalistyczne zabiegi

Jest to zabieg elektroleczniczy, polegający na przepływie prądu stałego w ciele pacjenta między dwoma elektrodami. Działanie: przeciwbólowe, poprawia trofikę tkanek, przyspiesza regenerację oraz zwiększa wchłanianie się krwiaków i obrzęków.

To zabieg którego celem jest wywołanie skurczy mięśnia za pomocą prądu impulsowego. Działanie: przyspiesza odbudowę masy mięśniowej, przeciwdziała zanikom mięśni.

Zabieg polegający na wprowadzenia do tkanek jonów leków za pomocą prądu stałego.  Działanie: przeciwzapalne, przeciwbólowe, uelastycznienie tkanki bliznowatej,  poprawia krążenie obwodowe.

Zabieg polegający na działaniu prądu galwanicznego i nakładanie na niego prądu impulsowego. Działanie : przeciwbólowe, poprawa trofiki tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego.

Zabieg polegający na zastosowaniu prądów zmiennych o średniej częstotliwości, ich działanie polega na nakładaniu się fal płynących prądów z dwóch obwodów. Są one skrzyżowane ze sobą, a prądy mają różną częstotliwość, która zmienia się rytmicznie. Działanie: poprawa trofiki tkanek, silne działanie przeciwbólowe.

Metoda  elektroterapii wykorzystująca prądy impulsowe małej częstotliwości. Działanie: przeciwbólowe, poprawa trofiki tkanek.

Są prądami średniej częstotliwości, modulowanymi w małą częstotliwość. Działanie: przyśpiesza odbudowę masy i siły mięśniowej.

To zabieg elektroleczniczy, należy do grupy prądów impulsowych małej częstotliwości. Działanie: silne działanie przeciwbólowe.

Ultradźwiękowy system gojenia kości EXOGEN jest to urządzenie terapeutyczne, które w nieinwazyjny sposób  służy do przyspieszonego gojenia złamań świeżych, skracając w ten sposób okres leczenia i rekonwalescencji pacjenta, oraz do leczenia opóźnionego zrostu, bądź braku zrostu. Pulsacyjnie emitowane przez urządzenie EXOGEN ultradźwięki o niskim natężeniu z łatwością przechodzą przez tkanki miękkie, docierając do złamań powierzchownych, jak i głębokich.

Forma zimnolecznictwa, polega na schładzaniu danej okolicy ciała parą ciekłego azotu o temperaturze poniższej 0oC. Działanie: przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe. 

Terapia ultradźwiękowa polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury ciała fali ultradźwiękowej. Fale ultradźwiękowe są falami o niskiej częstotliwości, przekraczającej granice słyszalności ucha ludzkiego. Działanie: przeciwbólowe i przeciwzapalne, zmniejsza napięcie mięśniowe i uelastycznia blizny.

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu odpowiednich leków przez skórę za pomocą energii ultradźwięków. Leki dodaje się do środka sprzęgającego. Zazwyczaj stosuje się leki w formie żelu lub kremu. Działanie: przeciwzapalnie i przeciwbólowe.

Terapia zimnem i kompresją - system dwukomorowych mankietów. Całość zapewnia terapię przerywanych ucisków pneumatycznych jednocześnie z dostarczeniem terapii chłodzenia w uszkodzone - kontuzjowane miejsce. Działania: leczenie ostrych i przewlekłych urazów oraz w rehabilitacji po zabiegach ortopedycznych jak również przyspiesza odnowę biologiczną po wysiłku fizycznym.

Jest systemem do symulowania głębokiego masażu limfatycznego. Kojące działanie masażu pneumatycznego poprawia krążenie w miejsca gdzie założone są specjalnie do tego celu przygotowana mankiety. Działanie: łagodzi bóle mięśni spowodowane zmęczeniem i nadmiernym wysiłkiem.

2400 obrotów na minutę skutecznie łagodzi ból, 1750 obrotów dla obszarów wrażliwych.

  • Nacisk ponad 27 kg, skutecznie uwalnia punkty spustowe.
  • Amplituda 16 mm pozwala na głęboką penetracje mięśni.
  • 2 prędkości do unikalnego leczenia różnych progów bólowych.
  • Zwiększa zakres ruchu.
  • 6 specjalnie zaprojektowanych końcówek do ukierunkowanej terapii.

Urządzenia pracujące w oparciu o ciągły ruch bierny (CPM) są wykorzystywane podczas pierwszej fazy rehabilitacji mającej miejsce po zabiegach lub urazach stawów kończyn dolnych. Urządzenie wykonuje powtarzalny ruch stawu w sposób ciągły, w ramach kontrolowanego zakresu ruchu. Codzienna terapia zwiększa ograniczoną początkowo ruchomość stawu. Terapia gwarantuje bezpieczne ćwiczenia w trakcie całej fazy regeneracji tkanki poprzez zapewnienie biernego ruchu, tym samym redukując ból pooperacyjny i minimalizując powstanie stanu zapalnego. Dodatkowo do ćwiczeń biernych na szynie dołącza się elektrostymulacje mięśni co zapobiega ich zanikom.